برنامه یاد بعضی نفرات
 
با تالیف و بازنویسی «حمیدرضا دیبازر» و تحت عنوان «هیچ وقت دیر نیست»
کتاب روش نوین فراگیری جامع موسیقی منتشر شد
موسیقی ما - جلد اول کتاب روش نوین فراگیری جامع موسیقی تحت عنوان «هیچ‌وقت دیر نیست» با تألیف، گردآوری و بازنویسی «حمیدرضا دیبازر» توسط انتشارات ماهور منتشر شد.
 
«حمیدرضا دیبازر» درباره این کتاب می‌‌گوید:‌ «یکی از نیازهای اصلی هنرجویان علاقه‌مند و پویای موسیقی، در دست‌داشتن برنامه آموزشی این است که در عین متناسب‌بودن با شرایط فرهنگی هر کشور، بر اساس آثار ساخته‌شده در دوره‌های مختلف تاریخ موسیقی (که با دیدگاه‌های زیباشناختی گوناگون و در محیط‌ها و فضاهایی متفاوت ازنظر فرهنگی و جغرافیایی تالیف شده‌اند) طراحی‌شده ‌باشد. در راستای پاسخ به این نیاز و با مرور منابع موجود در آموزش پیانو (مانند بِیر، جان تامسُن و غیره)، آهنگسازی (مثل کتاب‌های هاوارد، تُخ، شوئِنبِرگ و غیره)، تئوری موسیقی (پرویز منصوری، مصطفی کمال پورتراب) و سلفژ (پُتزُلی و غیره) سنجش کارآیی و تحلیل کاستی‌های هرکدام درصدد رفع خلا‌های موجود در هریک و ارائه‌ی مطالب مفیدشان در یک مجموعه برآمدم. در این راستا مجموعه‌ی دنیای کوچک اثر بِلا بارتُک به‌عنوان بخشی از مجموعه «هیچ‌وقت دیر نیست» در آغاز این شیوه نوین آموزش موسیقی قرار دارد.»
تاریخ انتشار : چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396 - 12:15

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود کتاب روش نوین فراگیری جامع موسیقی منتشر شد | موسیقی ما