برنامه یاد بعضی نفرات
 
بنیاد کودک
holmes
تجربه‌ای تازه در مطالعه؛
کتاب‌ها را با موسیقی متن بشنوید!

موسیقی ما - یک شرکت کتاب‌های الکترونیکی در تلاشی تازه برای جذب خوانندگان جوان به کتابخوانی، به چند کتاب خود صدای زمینه و آهنگ اضافه کرده ‌است.

شرکت «بوک‌ترک» در حال حاضر بر روی کتاب‌های شارلوت برونته، سر آرتور کانن دویل و ویلیام شکسپیر، آهنگ و صدا اضافه کرده که هم‌اکنون در آمریکا در دسترس کاربران «آی‌پد» قرار گرفته و در آینده نزدیک نمونه‌های دیگر رایانه از آن بهره‌مند خواهند شد.

برای مثال هنگامی که در حال خواندن داستانی از شرلوک هولمز بوده و به توصیفی از ریزش باران در پنجره برمی‌خورید، با این فناوری، صدای باران همزمان شنیده خواهد شد. این کار با هدف جذب جوانان به کتابخوانی انجام شده و حمایت زیادی برای ادامه و گسترش آن صورت گرفته است.

کتاب «قدرت شش» نوشته «پیتاکس لور» که برای نوجوانان نوشته شده، یکی از اولین کتاب‌هایی است که قرار است با موسیقی متن به بازار عرضه شود. شرکت «بوک‌ترک» تمام موسیقی‌ها را با هر داستان خاص هماهنگ کرده است.

این فناوری با سرعت خوانش هر خواننده تنظیم شده و این نرم‌افزار به اندازه‌گیری تغییر صفحات پرداخته و موسیقی را بر مبنای آن هماهنگ می‌کند. البته این فناوری با انتقاد سنت‌گراها مواجه شده که آن را باعث از بین رفتن لذت تصویرسازی خواننده در زمان خواندن داستان، دانسته‌اند.

منبع: ایسنا

تاریخ انتشار : شنبه 12 شهریور 1390 - 00:00

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود کتاب‌ها را با موسیقی متن بشنوید! | موسیقی ما