برنامه یاد بعضی نفرات
 
ناشر برگزیده پیگیر است
تأخیر دو ساله در اهدای جایزه «موسیقی فجر»
یکی از ناشران فعال حوزه موسیقی که در سی و سومین جشنواره موسیقی فجر موفق به دریافت جایزه باربد در بخش ناشر برتر شده بود، از عدم همکاری انجمن موسیقی ایران در تحویل جایزه نقدی‌اش خبر داد.

اردوان جعفریان مدیر نشر «پردیس موسیقی معاصر» در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اعلام این مطلب افزود: نشر «پردیس موسیقی معاصر» سال ۱۳۹۶ در سی و سومین دوره جشنواره موسیقی فجر موفق به دریافت جایزه باربد در بخش ناشر برتر شد. این لوح تقدیر به همراه حواله ۲ سکه بهار آزادی به مدیرعامل این نشر اهدا شده است، اما انجمن موسیقی ایران به‌عنوان نهاد متولی اهدای جوایز با وجود امضای دبیر جشنواره (حمیدرضا نوربخش) حاضر به تحویل جایزه نقدی این تقدیرنامه به ناشر برگزیده نیست.

مدیرعامل نشر پردیس موسیقی معاصر با اشاره به مراجعات اداری خود برای دریافت این جایزه گفت: برای بار سوم برای دریافت این جایزه به همراه حواله جشنواره به مهر و امضای مدیر جشنواره مراجعه کردم که رئیس انجمن موسیقی ایران اعلام کرد؛ «تحویل جایزه منوط به بررسی‌های بیشتر از سوی این انجمن است». به اعتقاد من این یک رفتار غیرحرفه‌ای است و جای تعجب است که بازوی اجرایی- مالی جشنواره‌ای ملی، ارکان مدیریتی جشنواره را قبول ندارد و خود مایل به بررسی‌های بیشتر است. البته این موضوع ریشه در ضعف مدیریت کلان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارد.

وی افزود: ناشران موسیقی در این شرایط سخت اقتصادی که حاصل تغییرات جهانی صنعت نشر از سویی و افت اقتصاد داخلی از سوی دیگر است، همچنان با سختی ادامه حیات می‌دهند. در این راه تنها خواسته‌شان از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صرفاً کمتر کردن دخالت دولتی و عدم ایجاد موانع بیشتر برای صنعت موسیقی است که متأسفانه همین قانون ۱۰ درصد مالیات بر کنسرت در کلانشهرها نیز یکی از مواردی است که باید در این میان اشاره کرد.
منبع: 
مهر
تاریخ انتشار : سه شنبه 7 خرداد 1398 - 14:24

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود تأخیر دو ساله در اهدای جایزه «موسیقی فجر» | موسیقی ما