باران تویی
 
برنامه یاد بعضی نفرات
 
در حمایت از زلزله‌زدگان استان کرمانشاه برگزار شد
زمین، گهواره یا گور؟
موسیقی ما - شب فرهنگیِ «زمین، گهواره یا گور؟» در حمایت از زلزله‌زدگان استان کرمانشاه برگزار شد.
 
شامگاهِ یکشنبه، بیست و یک آبان‌ماه سال یک هزار و سیصد و نود شش بود که زمین در غرب کشور لرزید و به دنبال آن بیش از 500 نفر جان باختند و بیش از ۹ هزار نفر در این حادثه، مجروح شدند. همان ابتدا خیلِ عظیمی از کمک‌های مردمی به سمت این مناطق سرازیر شد و نواهای بسیاری برای کمک به آنها کوک شد.
 
حالا شب فرهنگیِ «زمین، گهواره یا گور؟» به همت گروه مردمی یاری باران و با حمایت کارگروه روانشانسی و علوم تربیتی خانه اندیشمندان برگزار شده که برای برگزاری این مراسم، فرهاد حیدری گوران، نویسنده شناخته شده کتاب‌های مهمی مثل «نفس تنگی»، سه اجرای موسیقی را در کنار نمایش ویدئو به نفع زلزله‌زدگان کرمانشاه ترتیب داد. این برنامه شامل گروه‌نوازی تنبور و عود، تکنوازی گیتار کلاسیک بابک ولی‌پور و تکنوازی و تکخوانی فولک راک ادیب وحدانی آملی بود و به این ترتیب، هر سه سبک مهم موسیقی در یک شب اجرا شدند. برای بخش ویدئو آرت هم روایتی از مناطق زلزله زده کرمانشاه در نظر گرفته شده بود.
 
بعد از گذشت سه ماه، همچنان ویرانه‌ها بر جای مانده‌اند و هزاران خانه گور شده‌اند اما هنوز گاهی از گوشه و کنار این آب و خاک صدایی هر چند نحیف، اما مصمم برای برگرداندن عشق و امید به این ویرانه‌ها به گوش می‌رسد چرا که می‌دانند آنها هنوز زنده‌اند و برای ادامه زندگی به یاری دیگران نیازمندند.
منبع: 
موسیقی ما
تاریخ انتشار : دوشنبه 30 بهمن 1396 - 11:54

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود زمین، گهواره یا گور؟ | موسیقی ما