باران تویی
 
برنامه یاد بعضی نفرات
 
در سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر اجرا می‌شود
تصاویر شنیداریِ جز گروه «اُبد»
موسیقی ما - گروه «اُبد» روز  25 بهمن با اجرای قطعاتی تجربی ملهم از فضای جز در سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر حضور خواهد داشت.
 
حمیدرضا کشورپژوه، نوازنده، آهنگساز و سرپرست گروه «اُبد» با اعلام این خبر گفت: «تفاوت اجرای گروه اُبد در جشنواره موسیقی فجر با دیگر اجراهای رسمی این گروه، در تجربی بودن قطعات این کنسرت است. در اجرای جشنواره موسیقی فجر با چهار قطعه به نام‌های «معلق»، «خیره»، «بلوک» و «بندر» حضور داریم و از آنجا که در این چهار قطعه رگه‌هایی از موسیقی شرقی نیز وجود دارد، ژانر موسیقی اجرایی گروه اُبد در جشنواره را «جز تجربی» می‌دانیم.
 
او در خصوص اجرای این گروه در جشنواره موسیقی فجر گفت: «بعضی از اعضای گروه در طول سال‌های فعالیت حرفه‌ای «اُبد» تغییر کرده‌اند، اما رویکرد و نگاه گروه همچنان خلق قطعاتی در ژانر موسیقی جز است. بنابراین در جشنواره موسیقی فجر نیز با همان نگاه اولیه حضور خواهیم داشت.»
 
چهار نوازنده در اجرای روز پنجشنبه، ۲۵ بهمن ماه گروه اُبد راهمراهی می‌کنند که نوازنده گیتار الکتریک سیاوش کریم، نوازنده درامز فرید فرزیان‌پور، نوزانده گیتار باس کیارش رادمهر و نوازنده ساکسیفون حمیدرضا کشورپژوه است.
 
او درباره فضای قطعات این کنسرت گفت: «قطعات این کنسرت ملهم از تصاویر ذهنی آهنگساز است و از این‌رو فرم کارها بیشتر تصویری است تا موسیقایی.»
 
کشورپژوه با بیان اینکه برگزارکنندگان جشنواره در این دوره به آهنگسازان جوانی که اولین‌بار است در جشنواره موسیقی فجر اجرای موسیقی دارند، فرصت و اولویت اجرا بخشیده‌اند گفت: «یکی از بهترین اتفاقات در جشنواره امسال موسیقی فجر، گستره وسیع آهنگسازان و تنوع ژانرها و سبک‌های مختلف موسیقی است. چنانکه در جشنواره امسال از طیف‌های مختلف موسیقی حضور دارند.»
 
گروه اوبد از سال ۱۳۹۲ مشغول به فعالیت است و در طول پنج سال فعالیت حرفه‌ای، تمرکز خود را روی موسیقی جز قرار داده است. اجرای این گروه 25 بهمن ساعت 19 در برج آزادی برگزا می‌شود.
منبع: 
موسیقی ما
تاریخ انتشار : سه شنبه 23 بهمن 1397 - 15:01

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود تصاویر شنیداریِ جز گروه «اُبد» | موسیقی ما