برنامه یاد بعضی نفرات
 
بنیاد کودک
در حضور شهرام ناظری و دکتر الهی قمشه ای رخ داد
بداهه‌نوازی داریوش طلایی به یاد محمدرضا لطفی
موسیقی ما - «داریوش طلایی»، بعد از یک سال کنسرتِ خود را در فرهنگسرای نیاوران اجرا کرد؛ برنامه‌ای که در آن علاوه بر تار، سه‌تار نیز نواخت. او که در این سال‌ها بیشتر در عرصهٔ تدریس فعال است تا اجرای کنسرت؛ در آخرین اجرای صحنه‌ای خود در دو بخش موسیقی کلاسیک قدیم و همچنین سبک‌ِ جدید، تار نواخت.

او پیش از این دربارهٔ این برنامه به سایتِ «موسیقی ما» گفته بود: «موسیقی ما با موسیقی سرزمینی چون هند متفاوت است؛ بنابراین در گذشته این‌طور نبوده که یک هنرمند برای دو ساعت تک‌نوازی کند؛ همه چیز به صورت مینیاتوری اجرا می‌شده است؛ از آن طرف قطعات ضربی‌ها به آن شیوه‌ای که بعد‌ها در رادیو متداول شد، وجود نداشته است. در واقع هنرمندانی که می‌خواستند به اجرای برنامه بپردازند، تلاش می‌کردند تا همه چیز را به صورتِ بسیار مینیاتوری و در یک زمان‌بندی فشرده ارایه دهند. می‌شود از آن به نوعی پرکاری در یک فضای کوچک یاد کرد؛ اما در بخش دوم یک تنبک من را همراهی خواهد کرد. در این بخش شیوهٔ نوازندگی به‌‌‌ همان شکلی است که در این سال‌ها همه دیده‌اند و من نیز در این سال‌ها، برنامه‌های متعددی به این شکل در داخل و همچنین خارج از کشور ارایه داده‌ام. در این بخش، فضا باز‌تر و قطعات ریتمیک‌تر و آزاد‌تر است.»

دگتر الهی قمشه ای و استاد شهرام ناظری مهمانان ویژه این اجرا بودند.

او در هر دو بخشِ برنامه به صورت بداهه تار و سه‌تار نواخت و در عینِ حال یادی از استاد محمدرضا لطفی زنده کرد.
منبع: 
اختصاصي سایت موسيقي ما
تاریخ انتشار : شنبه 12 اردیبهشت 1394 - 18:54

برچسب ها:

دیدگاه‌ها

یکشنبه 13 اردیبهشت 1394 - 10:41

دست مریزاداستادعزیز سایه ات برسراهل هنر مستدام باد

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود بداهه‌نوازی داریوش طلایی به یاد محمدرضا لطفی | موسیقی ما