برنامه یاد بعضی نفرات
 
با حضور داریوش طلایی و ساسان فاطمی
گروه ایرانی نستار در جشنواره موقام ازبکستان دوم شد
موسیقی ما - گروه موسیقی نستار از ایران در نخستین جشنواره بین‌المللی موقام که از ششم تا دهم سپتامبر (۱۵ تا ۱۹ شهریور) با حضور ۳۰ گروه موسیقی برگزار شد، مقام دوم را کسب کرد. «داریوش طلایی» در این رویداد به عنوان عضو هیات داوری حضور داشت و «ساسان فاطمی» نیز سخن‌رانی کرد.

نخستین جشنواره بین‌المللی موقام ازبکستان با حضور بیش از ۳۰۰ مهمان از ۷۳ کشور با حضور استادان کشوهای مختلف در بخش داوری بین‌المللی، اتنوموزیکولوگ‌ها در بخش کنفرانس و گروه‌های موسیقی در بخش رقابتی برگزار شد و گروه موسیقی نستار از ایران از طریق فراخوان در این جشنواره شرکت کرده بود. همچنین «داریوش طلایی» از سوی جشنواره به عنوان عضو هیات داوری به دعوت شده بود و «ساسان فاطمی» نیز در این جشنواره حضور داشت که مقاله و سخنرانی خود را ارائه کرد.

گروه نستار در سال ۲۰۱۴ در فستیوال بین‌المللی پتالینگ جایا مالزی اجرا کرد که مورد توجه برگزارکنندگان قرار گرفت و پس از آن در فستیوال‌های بین‌المللی دیگری در آذربایجان، ارمنستان و ترانه شرقی ازبکستان داشته و همچنین طی همکاری با مرکز پژوهشی پلی‌فونی در موسیقی فولک اجرایی نیز در کنسرواتوار ساراجیشویلی گرجستان داشته است. از ابتدای فعالیت این گروه هنرمندانی از جمله زهره قلی‌پور، امین پرویززاده، فراز معماریان، چکاد فشارکی نوا سلیمانی، آگرین حامدی، ایمان حجار، علی نراقیان، ثمین قربانی و میرسعید حسینی‌پناه با گروه همکاری داشته‌اند.

گروه نستار در حال حاضر در دو بخش موسیقی کلاسیک ایرانی و موسیقی فولک ایران و جهان فعالیت دارد.

بخش موسیقی کلاسیک ایرانی این گروه در نخستین جشنواره موسیقی موقام شرکت کرد. علی مومنیان (آواز)،  فریده رضایی (سرپرست و نوازنده ساز قانون)، مصطفی مومنیان (سنتور)، مرتضی مومنیان (تنبک)‌، شیوا عابدی (کمانچه)،‌ ساینا زمانیان(بم تار) و کیارش روزبهانی (تار) اعضا بخش سنتی گروه نستار هستند.
 
بخش دیگر گروه با تمرکز بر قطعات فولک ایرانی و قطعات ملل با همراهی سیاوش الهی‌نیا (رباب)، مجید یحیی‌نژاد (‌عود)‌، امیرپرویز احمدی (کوبه ای)، فیروزه رییس دانا(کمانچه) و سمانه باروتی (قیچک آلتو) فعالیت می کند.

در همین راستا، مدیرکل دفتر موسیقی در پیامی، کسب مقام دوم جشنواره بین المللی موسیقی موقام اربکستان را به گروه نستار تبریک گفت.

«علی ترابی» در این پیام نوشته: «در نخستین جشنواره بین المللی موسیقی موقام ازبکستان که فرصتی برای اجرای موسیقی ملی کشورها و تعامل فرهنگی، هنری است گروه موسیقی نستار با برخورداری از حضور جوانان حرفه ای، رتبه دوم را کسب کرد که این موفقیت مایه افتخار و امید موسیقی ایران است.»

مدیر کل دفتر موسیقی در ادامه این پیام نوشته است: «این موفقیت را به گروه نستار و جامعه موسیقی کشور تبریک می گویم و امیدوارم موسیقی ایران بیش از پیش در منطقه و در حوزه بین المللی دیده شود و بدرخشد.»‌
تاریخ انتشار : شنبه 24 شهریور 1397 - 12:22

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود گروه ایرانی نستار در جشنواره موقام ازبکستان دوم شد | موسیقی ما