برنامه یاد بعضی نفرات
 
آهنگ‌ساز برجسته در رثای «پرتو کرمانشاهی» نوشت
کیهان کلهر: اشعارش، آتش بنهفته در جان قصه‌های تنبور است
موسیقی ما- «کیهان کلهر» (آهنگ‌ساز و نوازنده‌ی برجسته‌ی کمانچه و سه تار) با انتشار متنی در صفحه شخصی خود، از پرتو کرمانشاهی شاعرِ تازه درگذشته‌ی معاصر یاد کرد. علی اشرف نوبتی متخلص به پرتو کرمانشاهی روز سه شنبه پنجم بهمن‌ماه در سن نود سالگی چهره در نقاب خاک کشید. او به دو زبان فارسی و کردی شعر می‌سروده است.

کیهان کلهر نوشته است:
در رثای ادیب و شاعری سینه سوخته از اقلیم زاگرس «پرتو کرمانشاهی» جز دریغ و دریغ چه می‌توان گفت، جز اینکه موظفیم او را در کلماتش بشناسیم. او که اشعارش، آتش بنهفته در جان قصه‌های تنبور است، بال است بر پای به بیداد بسته‌ی بیستون، شیهه است بر گلوی شبدیز گرفتار در حصار، پرتو سخاوتمند خورشید است تابیده به سنگ و سبزه و هر چه پنهان و تاریک. دفتر خاطرات هر کرمانشاهی قدیمی‌ست. دفتری که هر صفحه‌اش میخانه‌ای است در آتش شور و عربده‌ی خراباتیان، سوخته. و سربلند است جان و دل خونین فرهنگ ایران‌زمین از مشی موقّر و فضلِ دست و دلی که همه عاشقی و درد بود.»
تاریخ انتشار : شنبه 9 بهمن 1400 - 12:18

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود کیهان کلهر: اشعارش، آتش بنهفته در جان قصه‌های تنبور است | موسیقی ما