برنامه یاد بعضی نفرات
 
در پی استعفای مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
شهرام صارمی از مدیریت اجرایی جشنواره موسیقی فجر استعفا داد
موسیقی ما - «شهرام صارمی» نوازنده‌ی کمانچه و مدیر اجرایی سی‌و‌چهارمین و سی‌و‌پنجمین جشنواره موسیقی فجر، با انتشار نامه‌ای سرگشاده و پس از استعفای علی ترابی از سمت مدیرکلی دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از سمت خود استعفا داد.
 
متن نامه شهرام صارمی به شرح زیر است:

«هنوز چند روزی از آخرین جلسه مذاکره جناب آقای ترابی با اینجانب در خصوص پذیرفتن مدیریت اجرایی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر نگذشته است. پیشنهادی که علی‌رغم میل قلبی اینجانب پس از یک جلسه طولانی و ارائه دلایل ، توضیحات و لطف همیشگی ایشان با اشتیاق از طرف این‌جانب پذیرفته شد. مهمترین دلیل پذیرفتن این پیشنهاد، تکرار تجربه‌ی همکاری با مدیری بود که حدود 25 سال از سابقه آشنایی من با ایشان می‌گذشت. در تمام این سال‌ها از ایشان جز اخلاق مداری، صداقت در گفتار و رفتار، تشریک مساعی در امور، دلسوزی و احساس مسئولیت در قبال موسیقی و اهالی موسیقی، اتکاء به یافتن بهترین راهکارها برای اجرای برنامه‌ها  و حل مشکلات، دوری جستن از هرگونه تنش، استفاده بهینه از امکانات موجود و رعایت صرفه و صلاح در هزینه‌ها، انضباط و شفافیت مالی، پاکدستی، عدم دخالت در حوزه کارشناسی فنی موسیقی و... ندیده‌ام. استعفای ایشان که در رابطه مستقیم با حواشی و مشکلات تحمیلی به دفتر موسیقی  دارد و آخرین مورد آن دریافت مبلغ 10% از مبلغ کل ظرفیت سالن‌های کنسرت برای هر اجرا و واریز به خزانه بود، انجام شد. این استعفا برای من اصلا اتفاق عجیبی نبود، زیرا از ایشان به جز این انتظار نمی‌رفت. علی ترابی با این استعفا در این مقطع و در قبال یک تصمیم نادرست و غیر کارشناسی از طرف آقای «کاراندیش» که در مراحل بعدی ومواجهه با اعتراضات اهالی موسیقی ، بر اجرای قانون یاد شده بدون هیچگونه بررسی پافشاری نیز کردند، حرکتی را رقم زد که در طی چهار دهه گذشته نه تنها هیچ یک از مدیران موسیقی بلکه ازهیچ‌کدام از هنرمندان موسیقی که در شوراهای مختلف حضور داشته اند، دیده نشده بود.

اینجانب در طول دوره قبلی جشنواره موسیقی فجربه خاطر رابطه بسیار نزدیک با علی ترابی شاهد بسیاری از خصوصیات عالی اخلاقی و کاری ایشان بودم. اسباب تاسف است که به جای باز نگری و اصلاح قانونی نادرست و غیر منطقی، شرایط کاری برای مدیری صادق، لایق و کاردان به گونه‌ای پیش برود که وادار به استعفا شود و عجیب  اینکه به جای حل و فصل موضوع با این استعفا موافقت شود. در طول مدیریت علی ترابی در دفتر موسیقی اتفاقات بسیارارزشمندی رقم خورد که اهالی موسیقی به خوبی از آن آگاه هستند. اقداماتی که در طول چهار دهه پس از انقلاب انجام نشده بود.
 
بدیهی است که این اتفاق برای اهالی موسیقی عواقب بدی در پی خواهد داشت و امیدوارم لطمه‌ای به سایر اتفاقات موسیقی به‌ویژه جشنواره موسیقی جوان که در سال‌های گذشته به شکلی بسیار جدی و حرفه‌ای اجرا شده، وارد نشود؛ همچنین اطمینان دارم علی ترابی در هر پست و جایگاهی قرار بگیرد با مسئولیت تمام، تعهد و اعتقاد خدمت خواهد کرد. اینجانب ضمن ابراز تاسف از استعفای علی ترابی مدیر کاردان و ارجمند، استعفای خود را از سمت مدیریت اجرایی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر اعلام می‌دارم.

در پایان ضمن عرض تبریک به دوست عزیزم جناب آقای الهیاری، برای ایشان آرزوی موفقیت و بهروزی در جایگاه جدیدشان را دارم.»

تاریخ انتشار : سه شنبه 31 اردیبهشت 1398 - 10:56

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود شهرام صارمی از مدیریت اجرایی جشنواره موسیقی فجر استعفا داد | موسیقی ما