برنامه یاد بعضی نفرات
 
با هنرنمایی میروحید و میرتوحید رادفر منتشر شد
هم‌نوازی تنبور و سازهای کوبه‌ای در آلبوم «گردش جام»
موسیقی ما - آلبوم «گردش جام» هم‌نوازی تنبور به نوازندگی «میروحید رادفر» و سازهای کوبه‌ای به نوازندگی «میرتوحید رادفر» به تهیه‌کنندگی «صدرالدین حسین‌خانی» منتشر شد. این آلبوم شامل 9 قطعه به نام‌های اشک پروانه، گردش جام، مویه، زرتشتی، قدح، سماع آتش، مهتاب، خسروانی و سوار سوار است.
 
«میروحید رادفر» در مورد ساز باستانی تنبور در بروشور آلبوم موسیقی «گردش جام» آورده است: «تنبور نه‌تنها ساز مقدس من، بلکه نقطه اشتراکی است میان من و نیاکان پاکم در هزاره‌های پیش. تنبور ساقه‌ای است که ریشه‌اش تا اعماق تاریخ این خاک تنیده و پیشینه عمیق فرهنگ و هنر سرزمین جاوید را به چهره دارد. تنبور نوزاد پیر این فلات است؛ پس نیکو بر پا نشانیدش که هر که خنیاگر تنبور شد دایگی این نوزاد با اوست...»
 
در ادامه این یادداشت آمده است: «آلبوم پیش رو شامل نه قطعه است که این نه قطعه گرچه یک مجموعه را شکل می‌دهند، اما هر یک از کوک و حال و هوایی مستقل برخوردارند؛ بعضی از قطعات مانند «سماع آتش» و «قدح» از ترکیب مقامات تنبور با ذوق شخصی نوازنده ساخته شده‌اند و بعضی مانند «اشک پروانه» از لحن‌های کُردی سرچشمه گرفته‌اند. لطافت ذاتی ساز تنبور با نوازندگی میروحید رادفر در این اثر، بسیار نمایان‌تر به گوش می‌رسد و شنونده را به ژرفای باستانی این ساز کهن راه‌نما می‌شود. این اثر مانند آلبوم «ققنوس» که در سال 91 از میروحید رادفر منتشر شده، به شیوه نگرش و نوازندگی در مکتب تنبور باستان می‌پردازد. در این مکتب، ساز تنبور صرفاً از جنبه موسیقیایی و نه آیینی مورد توجه قرار می‌گیرد.»
 
در آلبوم موسیقی «گردش جام»، مسعود دولت‌آبادی میکس و مسترینگ و امین میری‌مقدم طراحی گرافیک را انجام داده و مهدی بشکوفه نیز مدیریت اجرایی این آلبوم را برعهده داشته است. این اثر توسط شرکت پخش «هنر شهر» در سراسر کشور منتشر شده است.
تاریخ انتشار : یکشنبه 14 آبان 1396 - 14:27

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود هم‌نوازی تنبور و سازهای کوبه‌ای در آلبوم «گردش جام» | موسیقی ما