برنامه یاد بعضی نفرات
 
به نویسندگی رضا علی‌آبادی
کتاب تخصصی آوانگاری مقام‌های تنبور منتشر شد
موسیقی ما - اولین کتاب تخصصی آوانگاری مقام‌های تنبور نوشته «رضا علی‌آبادی» منتشر شد. این کتاب جمع‌آوری رپرتوار مدون تنبور و آوانگاری تمامی مقام‌های مجلسی و مجازی با استفاده هم‌زمان از دو روش «نتاسیون» و «ترنسکریپشن» در آوانگاری و بهرمندی از روش تحلیلی جهت آموزش بهتر و تفهیم دقیق‌تر مقام‌ها است.
 
با توجه به محدوده صوتی آلتو در تنبور و استناد بدین موضوع که سال‌ها کتاب‌های آموزشی تنبور را انتقالی نت‌نگاری کرده‌اند (دست باز «دو»)، این مجموعه برای اولین بار بر اساس صدادهی طبیعی تنبور با دست باز «سل» آوانگاری شده است تا اختلاف بین صدادهی و نت‌نگاری از بین برود و این اقدام باعث سهل شدن آموزش و نگارش در ارکستر و گروه‌نوازی برای این ساز شود.
 
«رضا علی‌آبادی» نوازندگی را از سن 10 سالگی آغاز کرده و از محضر اساتیدی چون سید خلیل عالی‌نژاد، سید قدمیار حسینی، درویش جوانمیر منهویی بهره برده است. او تاکنون چندین مقاله در مورد مضراب‌های متنوع و طرز صحیح اجرای آن‌ها در تنبور نوشته و کنسرت‌‌‌های متعدد براساس بداهه‌نوازی این ساز در نقاط مختلف ایران برگزار کرده است.
تاریخ انتشار : دوشنبه 2 اسفند 1395 - 15:13

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود کتاب تخصصی آوانگاری مقام‌های تنبور منتشر شد | موسیقی ما