برنامه یاد بعضی نفرات
 
با آهنگسازی کریستف رضاعی، مازیار یونسی و پیمان یزدانیان
«آیسو» برای تناولی و شیرهایش نواخت
موسیقی ما - شب گذشته کنسرت بزرگداشت «پرویز تناولی» با همکاری بنیاد موسیقی پری صفا و نشر موسیقی هرمس در حالی اجرا شد که در آن آثاری از کریستف رضاعی، مازیار یونسی و پیمان یزدانیان نواخته شد. این هنرمندان، قطعات خود را برای بزرگداشت شخصیت هنری پرویز تناولی ساخته بودند و ارکستر سمفونیک ایران و اتریش (آیسو) به رهبری مازیار یونسی و کنسرت مایستری دانیال جورابچی آن را اجرا کردند.
 
این نخستین اجرای جهانی آثار کریستف رضاعی، مازیار یونسی و پیمان یزدانیان بود که با نگاهی به شخصیت هنری تناولی به خصوص نمایشگاه اخیرش  قطعاتی را ساخته بودند. نخستین بخش برنامه به اجرای «سوییت آفرینش» اثر کریستف رضاعی اختصاص داشت. موومان اول این قطعه با نام  «هیچ و کمال» با تک‌نوازی نی «نیما جوزی» نواخته شد و بعد از آن ارکستر موومان دوم این سوییت با نام «شیرها» را نواخت. بعد از آن «سوییت ارژن»  اثر مازیار یونسی اجرا شد. «سمفونی شماره 1، روایت شیرها» اثر پیمان یزدانیان از دیگر قطعاتی بود که در این کنسرت اجرا شد.
 
در پایان برنامه پرویز تناولی به همراه آهنگسازان قطعات به روی صحنه رفتند و مورد تشویق تماشاگران قرار گرفتند.
تاریخ انتشار : سه شنبه 13 تیر 1396 - 15:16

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود «آیسو» برای تناولی و شیرهایش نواخت | موسیقی ما