آلبوم تهران عاشق
 
Farhad Forootani Eshgh Love فرهاد فروتنی عشق
نوید نیکبخت
با آهنگسازی عماد توحیدی و بهنام شهرکی
«ازدحام سکوت» روایتی از غزلیات ارفع کرمانی منتشر می‌شود
موسیقی ما - آلبوم «ازدحام سکوت» با آهنگسازی عماد توحیدی و بهنام شهرکی و با شعرخوانی «بهروز رضوی» به زودی منتشر می‌شود.
 
«ازدحام سکوت» بر اساس ١٧ غزل از «ارفع کرمانی» -شاعر برجسته معاصر- با قطعات موسیقی مستقل ساخته شده است و ساختاری نو در زمینه همراهی شعرخوانی و موسیقی ارائه می‌دهد. این مجموعه توسط کانون فرهنگی هنری نی‌داوود که سابقه درخشانی در زمینه تولید آثاری در همراهی خوانش شعر و موسیقی همچون «کاشفان فروتن شوکران» با صدای احمد شاملو و «میهمانی طولانی غمگین» با صدای احمدرضا احمدی دارد، منتشر می‌شود.
 
«عماد توحیدی» که جدیدترین اثرش را با همکاری بهنام شهرکی و بهره‌گیری از اشعار ارفع کرمانی ساخته، درباره ساخت این اثر گفت: «همواره سودای طراحی و اجرای موسیقی بر روی اشعار پدر بزرگوارم «استاد ارفع کرمانی» با من بوده است. تصور من از همراهی شعر با موسیقی به شکل دکلمه ایجاد فضایی با فرمول مشخص نیست. اعتقادم این است که برای هر شعر باید طرح موسیقایی خاصی را در نظر گرفت. تجربه‌های اینچنینی در رادیو یا آثار منتشر شده توسط بخش خصوصی موجب تجلی همان کارکرد تزیینی و باری به هر جهتی موسیقی برای شعرخوانی شده است که آثار میان مایه‌ای که این سال‌ها بیشتر توسط بازیگران سینما به نیت فروش بیشتر خوانده شده نمونه بارز این مساله است. «عدم طراحی موسیقی برای شعر».منظورم به طور روشن برداشت قریب به تالیف از فضای شعر توسط موسیقی‌دان است؛‌ گاهی تشخیص هنرمند آگاه به ادبیات این است که حرکت موسیقی موازی شعر باشد و گاهی در تضاد آن یا زمانی با موسیقی به کشف معنای خاصی در بیتی یاری رسانده و گاه برعکس حیرت‌زایی بیشتر منظور نظر است. احتمال افزایش حوزه نفوذ شعر بر مخاطب به همین طراحی هوشمندانه موسیقی بستگی دارد.»
 
این آهنگساز درباه حضور بهروز رضوی به عنوان راوی بیان داشت: «در صدای بهروز رضوی هم طینت جهان اساطیری ایران و هم طبیعت شهد و شهود عرفان ایرانی وجود دارد و در بین صداهای سترگ و عاشقانه این سرزمین شکوهی در قامت دماوند را داراست.از سویی نوع شعرخوانی و صدای بهروز برای من یادآور شعر خوانی ارفع کرمانی فقید است.»
 
بهنام شهرکی هم در مورد این آلبوم گفت:«ازدحام سکوت از نظر من یک نمونه جدی همراهى موسیقى و شعرخوانى است. شکل مطلوب این ترکیب زمانى محقق میشود که موسیقى توان همگونی احساس و اندیشه شعر را داشته و باعث نفوذ بیشتر کلام شاعر در مخاطب اثر باشد.این که برای ١٧ غزل برگزیده از شاعرفقید ١٧ قطعه موسیقایی مستقل توسط ما طراحی شده است توجه به حال و هوا و جو احساسی مستقل هر غزل و همینطور مضامین ارائه شده در آن است.»

ازدحام سکوت طی همین هفته از سوی «نی داوود» نشر و پخش می‌شود.
تاریخ انتشار : شنبه 7 اسفند 1395 - 12:59

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود «ازدحام سکوت» روایتی از غزلیات ارفع کرمانی منتشر می‌شود | موسیقی ما