برنامه یاد بعضی نفرات
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون هنری او درگذشت سلیم موذن‌زاده را تسلیت گفتند
ماندگار در سپهر فرهنگ دینی
موسیقی ما - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، درگذشت «سلیم موذن‌زاده اردبیلی» ذاکر و چهره ماندگار هنر کشورمان را در پیامی تسلیت گفت.
«سیدرضا صالحی امیری» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیام خود آورده است:

«درگذشت استاد گرانقدر، ذاکر خوش الحان و چهره ماندگار هنر، مرحوم مغفور حاج سلیم موذن زاده اردبیلی را به هموطنان گرامی و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت تسلیت عرض می‌کنم. بی شک نام و یاد آن عزیز که در ذکر مناقب اهل بیت علیهم السلام جلال و شکوهی دیگر به این حوزه بخشید در سپهر فرهنگ دینی این مرز و بوم جاودان خواهد ماند. از خداوند بزرگ، تعالی روح و علو درجات ایشان و صبر جمیل و اجر جزیل برای خاندان ارجمندشان مسالت دارم.»


معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به مناسبت درگذشت زنده یاد سلیم موذن زاده اردبیلی پیام تسلیتی را منتشر کرد.در متن پیام تسلیت علی مرادخانی آمده است:

«کل نفس ذائقة الموت و یبقی وجه ربک ذوالجلال و الاکرام. با کمال تأسف و تأثر، خبر درگذشت استاد سلیم مؤذن زاده اردبیلی دریافت گردید.
آن مرحوم از نوادر روزگار و از چهره‌های کم شمار و ماندگار در سبک و قدرت صدا بود. والد معظم ایشان، مرحوم حاج شیخ عبدالکریم مؤذن زاده با امتیازات خاص خود، خاندانی پرفضیلت و نامور در مدح و منقبت اهل بیت عصمت و طهارت (ع) را در استان فرهنگ مدار و هنردوست اردبیل بنیاد نهاد که میراث ارزشمند و ماندگارش به استاد فقیدسلیم مؤذن زاده و فرزند خلف و برومند وی هنرمند ارجمند جناب آقای ودود مؤذن زاده به ودیعت سپرده شد و به لطف الهی نام بلند و مکتب پرآوازه مؤذن زاده اردبیلی همچنان باقی است و آثار ارزشمند این بیت شریف و خدوم در تاریخ فرهنگ و هنر ایران اسلامی به یادگار خواهد ماند. اینجانب این ضایعه را به عموم هموطنان و ارادتمندان آن مرحوم به ویژه جامعه فرهنگی و هنری کشور تسلیت عرض می‌نمایم و از خداوند متعال برای آن زنده‌یاد علو درجات و برای بازماندگان به خصوص جناب ودود مؤذن زاده صبر جمیل و اجر جزیل مسألت دارم.»

تاریخ انتشار : چهارشنبه 3 آذر 1395 - 14:16

دیدگاه‌ها

پنجشنبه 4 آذر 1395 - 13:39

هزار نکته بغیر حسن بباید که تا کسی
قبول طبع مردم اهل نظر شود
آن چیزی که استاد سلیم موذن زاده اردبیلی را ماندگار خواهد کرد اصالتی است که در باور و هنر او بوده است.

شناخت استوار ایشان از مقام ها و دستگاه های اصیل ایرانی و همچنین خیل عظیم نغمات عربی و احاطه ایشان بر ادبیات عاشورایی و مهمتر از همه وجود صدایی همتراز اساتیدی چون اقبال آذر وجه ای کامل از یک استاد بی بدیل در زمینه ی مدح و مناجات ساخته است .

باشد که روح ایشان قرین رحمت بیکران خداوند متعال قرار گیرد.
هادی وظیفه فرد

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود ماندگار در سپهر فرهنگ دینی | موسیقی ما