برنامه یاد بعضی نفرات
 
در حضور قالیباف و جمعی از هنرمندان عنوان شد؛
مختاباد: وضعیت هنر در کشور دارد از سینه‌پهلو به سل می‌رسد
موسیقی ما - «میزبان خوبی برای مرحوم حبیب محبیان نبودیم و او با دلشکستگی از دنیا رفت.»

این جملات را «سید عبدالحسین مختاباد» -آهنگساز، خواننده و رئیس کمیته هنر شورای شهر تهران- در ضیافت افطاری خانه هنرمندان ایران گفت. او با حضور محمدباقر قالیباف، شهردار تهران و جمعی از هنرمندان شاخه‌های مختلف از شرایط  موجود در حوزه موسیقی و هنر انتقاد و به این مساله اشاره کرد که وضعیت هنر در کشور دارد از سینه پهلو به سل می رسد و این چیزی است که در یک دهه اخیر اتفاق افتاده است و هر روز بر دامنه و شدت آن افزوده می‌شود.

مختاباد به درگذشت حبیب محبیان اشاره کرد و گفت: «ما میزبان خوبی برای مرحوم حبیب محبیان نبودیم و  وزارت ارشاد در تمامی این سال‌ها نتوانست شرایطی را فراهم کند که هنرمندانی چون ایشان که علاقه‌مند به فعالیت بودند و به عشق این سرزمین بازگشته بودند فعالیت کنند و امثال او با دلشکستگی از دنیا رفتند.»

عضو شورای شهر تهران به وظایف وزارت ارشاد در این زمینه اشاره کرد و گفت: «وزارت ارشاد وظایفی مشخصی دارد که نمی‌دانیم چرا به آن وظایف عمل نمی‌کند و در چنین مواردی کجاست؟ وزارت ارشاد نباید صرفاً اطلاعیه صادر کند، بلکه باید پاسخگو نیز باشد و دست به ابتکار و اقدامات عملی هم بزند و سازو کاری را تدارک ببیند که بتواند به یک راهکار اجرایی و مورد وفاق برای وظایفی که بر عهده دارد تدارک ببیند.»

مختاباد در ادامه به فعالیت‌های شهرداری و شورای شهر در زمینه همکاری با هنرمندان اشاره کرد و گفت مایه خرسندی است  که هنرمندان به مجموعه شهرداری و شورای شهر اعتماد دارند و از آنها برای کارهایشان یاری می‌خواهند و البته این وظیفه ماست که این کمک‌ها را هدفمند کرده و گسترش دهیم و در دراز مدت  تهران را به پایتخت فرهنگ و هنر آسیا تبدیل کنیم. ما به عنوان مجموعه شهرداری و شورای شهر علاقه داریم امکانات بیشتری در اختیار هنرمندان قرار دهیم.

در این مراسم محمد سریر، غلامحسین امیرخانی، لوریس چکناوریان، مسعود کیمیایی، فاطمه راکعی، سیف الله صمدیان، فریدون شهبازیان، علیرضا مجلل، اصغر همت، محمود صلاحی، شهرام گیل آبادی، حجت الاسلام و المسلمین عبدالمقیم ناصحی، محمدهادی ایازی، رضا میرکریمی، حمیدرضا نوربخش، رویا تیموریان، سیروس الوند و جمعی دیگر حضور داشتند.
منبع: 
موسیقی ما
تاریخ انتشار : چهارشنبه 26 خرداد 1395 - 12:45

دیدگاه‌ها

چهارشنبه 26 خرداد 1395 - 17:46

واقعا ميزبان خوبي نبوديم آقاي مختاباد. به خصوص دفتر موسيقي وزارت ارشاد كه شايد اگر در دوره آقاي احمدي نژاد اين گونه برخورد مي كردند، إيرادي نداشت ، اما اينكه در اين دوره اين همه اين بنده خدا رو سربدونند، أسباب تاسف است .

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود مختاباد: وضعیت هنر در کشور دارد از سینه‌پهلو به سل می‌رسد | موسیقی ما