برنامه یاد بعضی نفرات
 
در همکاری مجتبی عسگری و آرمین جوانبخت شکل گرفت؛
انتشار سحرخوانی توسط انتشارات ماهور
موسیقی ما - آلبوم سحر خوانی به خوانندگی مجتبی عسگری و آهنگسازی آرمین جوانبخت توسط انتشارات ماهور منتشر شد.

مجتبی عسگری خواننده این آلبوم موسیقی ایرانی ضمن اشاره به آنسامبل بودن ضبط و حضور تمامی گروه در استودیو گفت: «مایه بندی این آلبوم که مرکب خوانی را در دستور کار قرار داده به این صورت است که کار با پیش درآمد ابوعطا آغاز می‌شود، بعد به آواز ابوعطامی رسیم و در ادامه به قطعه ضربی حجاز، بعد از ورود به گام افشاری ساز و آواز در مایه افشاری پیگیری می‌شود، بعد از آن تصنیف افشاری که‌‌ همان تصنیف «سحر خوانی» است ارائه می‌شود که این تصنیف به مایه بیات ترک ختم می‌شود. در ادامه ساز آواز بیات ترک آغاز می‌شود و به گام شور بر می‌گردیم و تصنیفی در مایه شور ارائه می‌شود».

نوازندگانی همچون محمد مظهری (کمانچه)، آرش سعیدیان (عود، دایره، دهل و دف)، آرمین جوانبخت (سنتور)،‌هامان منصوری (تار)، بامداد فتوحی (تنبک) و زکریا یوسفی (دف) در این آلبوم همکاری داشته‌اند.

گفتنی است این آلبوم به صورت آنسامل و گروهی ضبط شده است و یکی از قطعات آن هم به استاد شجریان تقدیم شده است. کلیه اشعار آلبوم هم از شیون فومنی شاعر شهیر کشورمان است.

پیش از این مجتبی عسگری تجربه ارائه آلبوم‌های تا نفس باقی است، نارنگ، سرخانه، هیچ مگو و... را داشته است.

گفتنی است عسگری در ایام نوروز تجربه برگزاری کنسرت در کشورهای ازبکستان و قزاقستان را با گروه میراث پشت سر گذاشت. او پیش از این نیز تجربه اجرا در کشورهای مختلفی از جمله کانادا، روسیه، کره جنوبی، قطر و... را داشته است.
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : یکشنبه 28 اردیبهشت 1393 - 00:07

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود انتشار سحرخوانی توسط انتشارات ماهور | موسیقی ما