برنامه یاد بعضی نفرات
 
به آهنگسازی و سرپرستی امیر شریفی و خوانندگی مجتبی عسگری
سمرقند میزبان گروه «نقش» می‌شود
موسیقی ما - گروه «نقش» به آهنگسازی و سرپرستی امیر شریفی و خوانندگی مجتبی عسکری به دعوت فستیوال بین‌المللی «ترانه‌ شرقی» برای اجرا در یازدهمین دوره‌ این فستیوال به کشور ازبکستان خواهد رفت.

این فستیوال که هر دو سال یک‌بار برگزار می‌شود با دعوت از شاخص‌ترین موسیقی‌دانان سراسر دنیا و برگزاری کنسرت و کنفرانس در بافت تاریخی شهر زیبای سمرقند، در پی ایجاد صلح با تأکید بر سرشت مشترک موسیقی تمام اقوام از سراسر دنیا است.

گروه «نقش» پس از هفت سال فعالیت مستمر این بار بخش‌هایی از قطعات اجراشده در کنسرت سال گذشته‌ی خود بانام «در گیسوی او پیچید» را در این فستیوال اجرا خواهد کرد. فعالیت این گروه با توجه به مبانی و زیبایی‌شناسیِ دو حوزه‌ی موسیقی کلاسیکِ قاجاری و پیش اقاجاری، با رجوع به منابع مکتوبِ به‌جامانده از دوره‌ی تیموری و صفوی و استفاده از امکانات بالقوه‌ی موسیقی دستگاهی است.

اعضای گروه «نقش» در این سفر عبارتند از  تار: امیر شریفی، خواننده: مجتبی عسکری، سنتور: محمد عشقی، کمانچه: المیرا مردانه، قانون: مرجان مهربان، تمبک: سهیل اله‌دادیان.
تاریخ انتشار : سه شنبه 31 مرداد 1396 - 17:43

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود سمرقند میزبان گروه «نقش» می‌شود | موسیقی ما