بنیاد کودک
آلبوم «راه بینهایت» حسام الدین سراج اولین آلبوم سوپرمارکتی موسیقی اصیل ایران
نشست خبری رونمایی آلبوم راه بی‌‌‌نهایت برگزار شد؛
آلبوم «راه بینهایت» حسام الدین سراج اولین آلبوم سوپرمارکتی موسیقی اصیل ایران
موسیقی ما - آلبوم «راه بی‌‌‌نهایت» با صدای حسام الدین سراج و آهنگسازی مدیا فرج‌نژاد به تهیه کنندگی پژمان بلورچی وارد بازار موسیقی می‌شود.  صبح امروز نشست خبری رونمایی آلبوم راه بی‌‌‌نهایت به خوانندگی حسام الدین سراج با حضور مدیا فرج‌نژاد (آهنگساز این اثر)، پژمان بلورچی (تهیه کننده)، محسنی (نماینده بانک اقتصاد نوین به عنوان حامی مالی)، شهرام می‌رجلالی (نوازنده تار در آلبوم را بی‌‌‌نهایت) و بدون حضور حسام الدین سراج به دلیل عزیمت به عربستان برای به جای آوردن مناسک حج در خانه هنرمندان برگزار شد..

در ابتدای این مراسم پژمان بلورچی با اشاره به انتشار آلبوم «راه بی‌‌‌نهایت» گفت: از جمله دلایلی که من را برای انتشار این آلبوم ترقیب کرد نوع و فضای موسیقی است در این کار شنیدم. این اثر به نسبت سایر کارهای حسام الدین سراج حرکت بیشتری دارد و به گمانم بهتر با مخاطب جوان امروز ارتباط برقرار می‌کند.

این تهیه کننده خاطر نشان کرد: پخش این اثر را نیز شرکت «پخش گس‌تر سبز فردا» به عهده دارد که به صورت سوپر مارکتینگ توزیع می‌شود. مسئولان این شرکت برادران آقا گلیان هستند که امروز به دلیل کارهایی که برایشان پیش آمده بود نتوانستند در این مراسم حاضر شوند.

وی در ادامه با اشاره به این مطلب که این آلبوم موسیقی سنتی برای نخستین بار در سوپر مارکت‌ها عرضه می‌گردد گفت: این اثر اولین آلبوم موسیقی سنتی خواهد بود که به شیوه سوپر مارکتینگ توزیع می‌شود. من سال‌ها است آرزو دارم در حوزه نشر موسیقی سنتی راه و روشی مناسب‌تر را برای توزیع این گونه آثار در بین مردم پیدا کنم. در حالی که بد‌ترین آثار موسیقی پاپ حداقل تیراژ صد هزار نسخه‌ای را در کشورمان دارند بهتر آثار موسیقی سنتی به تیراژ صد هزار نسخه‌ای نمی‌رسند.

بلورچی یاد آور شد: ما سعی می‌کنیم با توجه به‌شان عام موسیقی سنتی این اثر را در سوپر مارکت‌ها توزیع کنیم و در یک هفته به باز انتشار برسیم. ما همچنین قصد داریم در مدت سه سال آینده تیراژ آلبوم‌های موسیقی سنتی را به ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار نسخه برسانیم.

بر اساس این گزارش در بخش دیگری از این نشست، محسنی (نماینده بانک اقتصاد نوین به عنوان حامی مالی) نیز گفت: حمایت مالی از انتشار آلبوم «راه بی‌‌‌نهایت» در راستای رسالت فرهنگی اجتماعی است که بانک اقتصاد نوین در جهت حمایت از آثار هنری انجام می‌دهد. این کار برای هر دو طرف می‌تواند منافعی داشته باشد و ما از بابت حمایت از چنین اثری خونود هستیم.

همچنین مدیا فرج‌نژاد نیز درباره مراحل مختلف ساخت آلبوم «راه بی‌‌‌نهایت» گفت: کار آهنگسازی و ضبط این اثر ۳ سال قبل شروع شد. از ۲ سال قبل نیز ضبط بخش آوازی کار آغاز شد. ضبط بخش‌های سازی و ارکسترال کار در استودیو بم و ضبط آواز‌ها در استودیو دیلمان انجام شده است.

این آهنگساز به دلایل تاخیر انتشار آلبوم اشاره کرد و گفت: ما حدود یک سال و ۳ ماه منتظر صدور مجوز این آلبوم بودیم. پس گرفتن مجوز نیز از آنجا قصد داشتیم این کار حتما توسط مردم شنیده شود مدتی را صرف پیدا کردن شرکتی حرفه‌ای در این عرصه کردیم.

وی خاطر نشان کرد: قطعات این کار در فضای همایون و چهارگاه و با استفاده از اشعار حافظ و هوشنگ ابتهاج ساخته شده است. آلبوم «راه بی‌‌‌نهایت» اثری پر هیجان و پر شور محسوب می‌شود و به دلیل همنشینی ۳ نسل مختلف موسیقی ایران بسیار می‌تواند جالب توجه باشد.

فرج‌نژاد همچنین با اشاره به نحوه توزیع این آلبوم گفت: شیوه پخش سوپر مارکتینگ در تمام دنیا مرسوم است و اتفاق بدی محسوب نمی‌شود. ما وقتی راه مناسب و سهل تری را برای دسترسی مخاطبان و عامه مردم به آثار موسیقی سنتی فراهم نکنیم قطعا نمی‌توانیم ارتباطی هم با آن‌ها بگیریم. من معتقدم می‌بایست برای موسیقی سنتی این شانس را قائل شد تا از معبری چون سوپر مارکت‌ها به طور بسیار راحت تری در اختیار مردم قرار گیرد.

بر اساس این گزارش، شهرام میر جلالی نیز در بخش دیگری از این برنامه ضمن انتقاد از برخی آثار تولید شده در موسیقی ایرانی گفت: مردم این روز‌ها نیاز به آرامش دارند. تا چه زمانی باید مدام از ریتم‌های لنگ و ۱۷ ضربی و الی آخر استفاده کنیم که طی این سال‌ها در بین مردم نتوانسته جای خود را باز کند.

این نوازنده تار در ادامه افزود: ما موزیسین‌هایی که سن و سالی از ما گذشته می‌بایست تا زمانی که به خوبی توانایی اجرا داریم فعالیت کنیم و به محض کاسته شدن از توانایی‌هایمان می‌بایست عرصه را برای حضور جوان تر‌ها فراهم کنیم و کنار برویم. این درخت‌های سترگ می‌بایست کنار بروند و اجازه بدهند شعاع نور به جوان‌تر نیز برسد.

بر اساس این گزارش، تازه‌ترین اثر حسام الدین سراج خواننده مطرح موسیقی ایرانی به نام «راه بی‌‌‌‌نهایت» و با آهنگسازی می‌دیا فرج‌نژاد به زودی وارد بازار موسیقی کشور می‌شود.

«آلبوم «راه بی‌‌‌‌نهایت» با صدای حسام الدین سراج در دستگاه همایون و چهارگاه با اشعاری از حافظ و هوشنگ ابتهاج ساخته شده است که به زودی توسط موسسه فرهنگی هنری نهاله رودکی منتشر می‌شود.

ضبط موسیقی این آلبوم در استودیو بم (سمیه حبیبیان)، پائیز۸ ۸و ضبط آواز نیز در تابستان ۸۹ در استدیو دلمان انجام گرفت، نوازندگان این اثر اردشیر کامکار: کمانچه، شهرام میر جلالی: تار، شروین مهاجر: کمانچه آلتو، پاشا هنجنی: نی، علی بهرامی فرد: سنتور، شهرام غلامی: عود، بابک غسالی: بربط، ذکریا یوسفی: دف، الیاس حمیدی: طبلا، نوید افقه: تمبک و ضرب زورخانه، می‌دیا فرج‌نژاد: تار، سه تار و بم تار، ارسلان کامکار: ویولون، امیر فتحی: ویلون و آلتو، میثم مروستی: ویلون آلتو، سینا جهان آبادی: ویلون آلتو، علی جعفری پویان: ویلون آلتو، آیدین احمدی‌نژاد: ویولن سل و فرشید حفظی فر: ابوا هستند.
منبع: 
تاریخ انتشار : چهارشنبه 4 آبان 1390 - 00:00

دیدگاه‌ها

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:50

مرسی استاد حسام الدین سراج!

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:50

با شناختی که از آقای سراج دارم کار بسیار عالی ای را خواهیم شنید .
ولی یک نکته ، امیدوارم که سفر حج آقای سراج مانند حج رفتن بعضی های دیگر از سهمیه های صدا و سیما و دولت نباشد .

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:50

معلومه آلبوم خوبیه-- حال میکنم عشق من( سینا خان جهان آبادی) تو این آلبوم هم نوازنده ست-انقد دوستش دارم و واسش آرزوی موفقیت روز افزون میکنم

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:50

چه جالب! استاد سراج در کنار استاد اردشیر.. خیلی عالیه
معلومه کار خوبیه که اینقدر هم وقت صرفش شده. جدا چرا باید یک سال و نیم طول بکشه تا مجوز بدن؟ مگه شعراش چیه؟

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:50

سلام
و ممنون
منتظر شنیدن
این آلبوم هستم
موفق
و شاد باشید استاد حسام

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:50

بسیار جالب بود
آفرین...به این میگن اتفاق خوب . مردیم اینقدر تو ترافیک بودیم واسه یه آلبوم موسیقی . آخرش هم که فقط پاپ دیده می شد . اینجوری عالیه . جدا خوشحال شدم

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود آلبوم «راه بینهایت» حسام الدین سراج اولین آلبوم سوپرمارکتی موسیقی اصیل ایران | موسیقی ما