برنامه یاد بعضی نفرات
 
از سوی شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور
اساتید «علی جهاندار» و «محمد سعید شریفیان» گواهی‌نامه‌ی درجه یک هنری گرفتند
موسیقی ما- معاون امور هنری و مدیر دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دو هنرمند پیشکسوت موسیقی کشورمان گواهینامه درجه یک هنری را اعطا کردند. 

گواهی‌نامه درجه یک هنری که از سوی شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور به علی جهاندار خواننده موسیقی دستگاهی و محمدسعید شریفیان پژوهشگر موسیقی و آهنگساز اعطا شده است، با حضور معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد به این هنرمندان تقدیم شد.
 
سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری، محمد اله یاری مدیرکل دفتر موسیقی و احمد صدری دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور و نماینده انجمن موسیقی ایران با حضور در منزل علی جهاندار گواهینامه درجه یک هنری را به این هنرمند تقدیم کردند.
 
وی در این دیدار ضمن تاکید بر تکریم هنرمندان اظهار کرد: «اعطای درجه یک هنری از سوی شورای ارزشیابی هنرمندان با اهدافی برنامه ریزی، ارزیابی و اعطا می‌شود و جایگاه هنرمندان در فرهنگ هنر و تاریخ این مرز و بوم و جامعه با آثار و نقش آنان تعریف و تثبیت شده است.»
 
علی جهاندار هم در این دیدار ضمن تشکر برای توجه به هنر و هنرمندان و به بیان خاطراتی از اساتید خود پرداخت.
 
محمدسعید شریفیان ضمن تشکر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین انجمن موسیقی ایران برای ترتیب دادن این جلسه دیدار عنوان کرد: «سال‌ها پیش با آقای فریدون ناصری که رهبر ارکستر سمفونیک بودند، صحبت کردم و از آنجایی که ایشان موسیقی محلی نیز دوست داشت، پیشنهاد کردم مجموعه‌ای از موسیقی‌های محلی در حدود سه دقیقه بسازیم. این کار را انجام دادیم و اتفاقاً از این قطعات بسیار استقبال شد. هم‌چنین طرحی ارائه کردم که آهنگسازان جوان در ارکستر سمفونیک حضور داشته باشند که خوشبختانه این طرح اجرا شد و تأثیر بسزایی نیز داشت. این طرح در ایجاد و تقویت انگیزه جوانان و دانشجویان موسیقی برای تلاش و جدیت به منظور حضور در ارکستر موثر است و تاکنون ۵۷ قطعه برای ارکستر سمفونیک توسط آهنگسازان جوان ساخته شده است.»
 
حسینی نیز با تاکید بر قابلیت‌های جوانان در حوزه موسیقی گفت: در حال حاضر نوازندگان با آزمون برای حضور در ارکستر سمفونیک انتخاب می‌شوند که این موضوع و حضور جوانان و نوازندگان حرفه‌ای به پویایی ارکستر کمک می‌کند.
 
معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با قدردانی از زحمات شریفیان در زمینه موسیقی گفت: امیدواریم با جدیت هنرمندانی از جمله شما در آموزش و پژوهش موسیقی، جریان موسیقی حرفه‌ای و جدی تداوم و تقویت شود و در توسعه فرهنگی و اجتماعی موثر باشد.
تاریخ انتشار : یکشنبه 31 مرداد 1400 - 13:49

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود اساتید «علی جهاندار» و «محمد سعید شریفیان» گواهی‌نامه‌ی درجه یک هنری گرفتند | موسیقی ما