برنامه یاد بعضی نفرات
 
در چهارمین گام از پروژه «تار ایرانی»
«علی قمصری» در اتاق موسیقی عالی‌قاپو به اجرای برنامه پرداخت
موسیقی ما- «علی قمصری» در چهارمین گام از پروژه «تار ایرانی» به اصفهان رفت تا در عالی‌قاپو و در اتاق موسیقی به اجرا بپردازد. پروژه «تار ایرانی» به همت و ایده‌ علی قمصری و با محوریت تارنوازی طراحی شده است. قمصری در این پروژه قصد دارد به استان‌های مختلف کشورمان سفر کند. او در هر کدام از این سفرها در یکی از مکان‌های تاریخیِ کشورمان به تارنوازی می‌پردازد. او در چهارمین گام به اصفهان سفر کرد و در عالی‌قاپو به تکنوازی تار پرداخت و ویدیویِ حاصل از این سفر را منتشر کرده است.

قمصری در یادداشتی کوتاه درباره اجرا در عالی‌قاپوی اصفهان نوشته است: «به هر جا که می‌روم به جای فهمیدن تاریخچه‌اش، به دنبال قصه‌ای هستم که دیوارهایش برایم روایت می‌کنند. اتاق موسیقی عالی قاپو، با آکوستیک کم نظیر صدا، با داشته‌ها و نداشته‌هایش میزبان تار ایرانی شد. آنچه نداشت تصاویر خنیاگرانی بود که از روی دیوار تراش خورده بودند و تخیل را به کشف قصه‌ این مکان فرا می‌خواندند. ظاهرا این دیوارها نیز تجربه‌ دوران حذف تصویر نوازندگان را از سرگذرانده‌اند. در اصفهان از مکتب استاد شهناز قطعاتی نواختم. پیشکش به همه‌ عزیزان.»

ویدیوی شهر اصفهان را شهرام احمدزاده ترکمانی تصویربرداری کرد و صدابردار این اجرا حمید لالی و دستیارش نیما رضاخانی بود.
 
پروژه «تار ایرانی» ایده‌ای مستقل از سوی موزیسینی مستقل است که هیچ نهاد یا ارگانِ دولتی یا خصوصی از آن حمایت نمی‌کند. علی قمصری در نخستین گام از سفرِ هنریِ «تار ایرانی» در قزوین و در دومین گام در تهران و در سومین گام در کاشان نواخت.
 
پروژه «تار ایرانی» در ادامه سفرهای هنریِ خود، به نقاط مختلف کشورمان سفر خواهد کرد.
تاریخ انتشار : شنبه 1 خرداد 1400 - 14:40

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود «علی قمصری» در اتاق موسیقی عالی‌قاپو به اجرای برنامه پرداخت | موسیقی ما