برنامه یاد بعضی نفرات
 
توسط انتشارات ماهور
ردیف ابوالحسن صبا با اجرای المیرا مردانه منتشر شد
موسیقی ما- ردیف ابوالحسن صبا (دوره‌ی اول ویلن) با اجرای کمانچۀ المیرا مردانه و همراهی تمبک حمیدرضا برزویی از سوی مؤسسه فرهنگی هنری ماهور منتشر شد.

درباره‌ی این اثر به قلم المیرا مردانه می‌خوانیم: «مروری کوتاه بر تاریخچه‌ی دو ساز ویلن و کمانچه در ایران، آمیختگی و امتزاج این دو ساز را چه در مقوله ی کارگان و نظام آموزشی و چه در مقوله‌ی نوازندگی بر ما نمایان می کند. این امر تا بدانجاست که اساتید و نوازندگان ساز کمانچه علاوه بر حوزه‌ی تخصصی ساز کمانچه، از معبر کارگان هایی که در ایران برای ساز ویلن طراحی و ارائه شده و نیز آثار صوتی به جا مانده، عبور کرده و بر اجرا و درک بهتر آنها نیز اهتمام می ورزند. پیش‌تر نمونه‌ی صوتی ردیف ابوالحسن صبا با اجرای ویلن  رحمت‌الله بدیعی به ثبت و ضبط رسیده است. اما از آنجایی که آشنایی با این مجموعه و اجرای آن برای نوازندگان ساز کمانچه لطفی کم نظیر دارد، در این اثر دوره ی اول ردیف صبا برای ویلن با ساز کمانچه ثبت و ضبط شده است.»
تاریخ انتشار : دوشنبه 16 فروردین 1400 - 12:42

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود ردیف ابوالحسن صبا با اجرای المیرا مردانه منتشر شد | موسیقی ما