برنامه یاد بعضی نفرات
 
بنیاد کودک
شامل آثاری از دو دوره‌ی آهنگسازی این موسیقی‌دان
«رضا والی» آلبوم «آوازهای محلی ایران» را منتشر کرد
موسیقی ما- آلبوم «آوازهای محلی ایرانی» با آهنگ‌سازی «رضا والی» شامل آثاری از دو دوره‌ی آهنگسازی این موسیقی‌دان توسط انتشارات ماهور منتشر شد.

از اوایل سال‌های ۱۹۹۰ میلادی، والی از زبان موسیقایی مدرنیسم اروپایی فاصله گرفت. تمرکز خود را بر روی آثاری بر اساس موسیقی محلی ایران قرار داد. این آثار شامل ۱۷ مجموعه‌ی مختلف می‌شوند که برای انسامبل‌های متفاوت نوشته شده‌اند.

قطعه‌های زیر در این آلبوم، آثاری از این دوره‌اند: آوازهای محلی (مجموعه‌ی شماره‌ی ۹)، آوازهای محلی (مجموعه‌ی شماره‌ی ۱۱ب)، آوازهای محلی (مجموعه‌ی شماره‌ی ۱۵) و کوارتت زهی شماره‌ی ۲.

در سال ۲۰۰۰ میلادی، والی از سیستم موسیقی اروپا دوری گرفته عناصر بنیادین موسیقی خود را بر اساس نظام دستگاه ـ مقام موسیقی ایران قرار داد. عوامل موسیقایی این آثار از سیستم دستگاه ـ مقام ایران گرفته شده‌اند و ویژگی‌های مدال و کوک و ریتم و فرم این قطعات با نظام دستگاه ‌ـ مقام در ارتباطند.

این قطعات در این آلبوم آثاری از این دوره‌ی آهنگسازی رضا والی هستند: سه‌گاه، دوبل کنسرتو برای نی، کمانچه، و ارکستر، کوارتت زهی شماره‌ی ۳. 
تاریخ انتشار : دوشنبه 16 فروردین 1400 - 12:35

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود «رضا والی» آلبوم «آوازهای محلی ایران» را منتشر کرد | موسیقی ما