برنامه یاد بعضی نفرات
 
یا صدور اطلاعیه‌ی از سوی این نهاد صنفی صورت گرفت
حمایت خانه موسیقی از معترضان به قانون ده درصد
موسیقی ما - خانه‌ی موسیقی به منظور اطلاع‌رسانی و آگاهی اعضا و موسیقی‌دانان فعال حوزه اجرایی، اطلاعیه‌ای در زمینه ماجرای «قانون واریز بخشی از بهای بلیت کنسرت‌ها به خزانه دولت» منتشر کرد.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

«در پی اعلام عمومی تصویب قانون اخذ ده درصد از درآمد حاصل از کنسرت‌ها، مدیرعامل این نهاد صنفی در فرصت‌های مختلف از جمله در دیدار نوروزی با وزیر ارشاد و دیدار اصحاب فرهنگ و هنر با رییس جمهور، مراتب اعتراض و غیرقابل قبول بودن این مصوبه مضر و غیرفرهنگی را اعلام کرده است.

همچنین در چند ملاقات پی در پی با آقای دکتر صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جوانب مختلف این مصوبه غیرکارشناسانه و مغایر با رسالت وزارت ارشاد بحث و ضمن گلایه از این وزارتخانه که بدون توجه به نظر هنرمندان و نمایندگان صنفی این طرح را به مجلس برده‌اند، از وزیر ارشاد خواسته شد به هر شکل ممکن نسبت به جلوگیری از اجحاف به حقوق هنرمندان و فعالان این عرصه اقدامات لازم صورت پذیرد.

در این زمینه آقای نوربخش، مدیرعامل خانه موسیقی در توضیح مضرات این مصوبه در جلسه‌ای دیگر که با حضور ناشران و مسئولان ارشاد در وزارتخانه تشکیل شده بود به نکاتی اشاره و از مسئولان اجرایی خواست تا از اجرایی شدن این مصوبه جلوگیری به عمل آید.

در این زمینه شورای عالی خانه موسیقی ایران در نامه‌ای مستقیم به وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره (525/98خ م) مورخ 8 اردیبهشت 1398 ضمن اعتراض شدید به این مصوبه که خسارت‌های جبران‌ناپذیری به فرهنگ و هنر مملکت وارد خواهد کرد از وزارت ارشاد خواسته تا نسبت به اجرایی نشدن آن تا لغو در مجلس اقدام نماید.

در بخشی از این نامه خطاب به آقای دکتر صالحی چنین آمده است:

«متعاقب اعلام این مصوبه که بدون هیچگونه پیش‌زمنیه و استطلاعی از اهالی موسیقی مطرح و علی‌رغم مخالفت کمیسیون فرهنگی به تصویب رسید، خانه موسیقی اعتراض خود را بارها و از طرق مختلف اعلام داشته و از شما به عنوان مقام و متولی اصلی حوزه فرهنگ و وزارت ارشاد به عنوان مهمترین جایگاه دفاع از حقوق حقه هنرمندان انتظار می‌رود با جدیت تمام از اجرایی شدن این مصوبه غلط و تضعیف‌کننده‌ی جریان فرهنگی کشور جلوگیری نمایید.

شورای عالی خانه موسیقی ایران به نمایندگی از صنوف مختلف فعالان حوزه موسیقی برخود فرض می‌داند تا به منظور جلوگیری از تضییع حقوق مادی و معنوی اعضا و موسیقی دانان کشور، این خواسته را مطرح و مجدانه ضمن درخواست از متولیان امور فرهنگی -در هر سه قوه- بخواهد تا لغو مصوبه مزبور از هیچ‌گونه کوششی فروگذار ننمایند.»

همچنین خانه موسیقی به منظور تبیین ضرر و زیان‌های این مصوبه غیر کارشناسی از برخی نمایندگان مجلس از جمله اعضای کمیسیون فرهنگی دعوت کرده تا در جلسه‌ای که با حضور ناشران و هنرمندان در محل خانه موسیقی برگزار می‌شود شرکت نمایند.

در پایان خانه موسیقی ضمن حمایت از کلیه اعضا و هنرمندان موسیقی که نسبت به این مصوبه اعتراض دارند امیدوار است تا همه با اتحاد و یکدلی نسبت به طرح مطالبات صنفی تا رسیدن به حقوق حقه همه‌ی فعالان فرهنگی از هیچ‌گونه کوششی دریغ نورزند.»

تاریخ انتشار : سه شنبه 7 خرداد 1398 - 11:48

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود حمایت خانه موسیقی از معترضان به قانون ده درصد | موسیقی ما