برنامه یاد بعضی نفرات
 
مراسم تکریم و معارفه‌ی مدیرکل قبلی و جدید دفتر موسیقی برگزار شد
علی ترابی: رفتم تا به موسیقی کمک کنم
موسیقی ما - مراسم تکریم و معارفه مدیرکل پیشین و جدید دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور معاون امور هنری و مدیران مجموعه معاونت برگزار شد. در این مراسم از خدمات «علی ترابی» در دفتر موسیقی قدرانی شد و «محمد اللهیاری فومنی» به عنوان مدیر کل دفتر موسیقی معرفی شد، همچنین «مرتضی نیک‌نژاد» نیز با حکم معاون امور هنری به عنوان سرپرست معاون دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی هنری معرفی شد.

«سید محمد مجتبی حسینی» معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در آغاز این مراسم با اهدای لوح، از خدمات علی ترابی قدرانی کرد و حکم محمد اللهیاری مدیر کل دفتر موسیقی و مرتضی نیک‌نژاد سرپرست دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری را به آنان اعطا کرد. او با قدردانی از ترابی گفت: «ترابی در ۱۴ ماه فعالیت، به عنوان مدیر کل دفتر موسیقی زحمات زیادی کشید و پس از این نیز در کنار ما خواهد بود و در حوزه دیگری که مورد علاقه ایشان است در مجموعه معاونت امور هنری از خدماتشان بهره می‌گیریم. محمد الله یاری فومنی هم در مدتی که در دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری حضور داشت، توانست تحولی در این اداره کل ایجاد کند. به هر حال آموزش هنر رکن اصلی هنر است و اگر هنر در جامعه‌ای بالنده است به خاطر چگونگی آموزش هنر است. موسیقی، در کشور شرایط دشواری دارد و اداره امور هنری دشوار است. امیدواریم که اللهیاری در این مسؤولیت موفق باشد.»

«علی ترابی» مدیرکل سابق دفتر موسیقی وزارت ارشاد در این جلسه گفت: «پیش از اینکه به عنوان مدیرکل دفتر موسیقی فعالیت کنم، شناختی از آقای حسینی نداشتم اما در این ۱۴ ماه حضور در دفتر موسیقی از حمایت معاون هنری برخوردار بودم که از ایشان و وزیر محترم قدردانی می‌کنم. شیوه کار در این مدت، در دفتر موسیقی، اعتماد به اهالی هنر بود و تا حد امکان در این مسیر حرکت کردم. شوراهایی که کارایی نداشتند را با احترام به هنرمندان و استادان موسیقی، تعطیل کردیم و روند صدور مجوز تحول پیدا کرد؛ اما در راستای منافع موسیقی به نقطه‌ای رسیدم که ممکن است نبودنم در دفتر موسیقی، کمک به موسیقی باشد. امیدوارم این امر تلنگری باشد تا حریم موسیقی بهتر رعایت شود و هنرمندان بیشتر اعتماد کنند که مدیران کنار هنرمندان هستند و با هم برای اعتلای هنر تلاش کنند. به هر حال خوشحالم آقای اللهیاری که در یک سال گذشته در جلسات متعددی در کنار هم بودیم و تعامل و روحیه همراهی با هنرمندان دارد، برای این مسؤولیت انتخاب شد و امیدوارم با حمایت‌های معاون امور هنری، گام‌های مؤثرتری بردارد.»

محمد الهیاری فومنی، مدیرکل دفتر موسیقی نیز در این جلسه، گزارشی از فعالیت‌های دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی هنری ارائه کرد و گفت: «هر چند نگاه جدی به آموزش هنر در سیاست‌گذاری کلان وجود ندارد، اما معاونت هنری توجه جدی به آموزش هنر دارد و در این مدت، طرح‌ها و برنامه‌هایی در راستای آموزش هنر دنبال شد. همچنین در جلسات شورای مرکزی نظارت بر آموزشگاه‌های آزاد هنری که اعتماد و سپردن امور به اهل هنر بود، آقای ترابی حضور جدی داشت و جلسات مشترکی با هم داشتیم و از ایشان آموختم و از تجربه و نظرات ایشان قطعاَ استفاده می‌کنم. آقای نیک نژاد، معاون دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری از افراد باسابقه در این دفتر است که امیدواریم در دوره سرپرستی موفق باشد.»
تاریخ انتشار : شنبه 4 خرداد 1398 - 12:22

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود علی ترابی: رفتم تا به موسیقی کمک کنم | موسیقی ما