برنامه یاد بعضی نفرات
 
یادواره‌ی پنج استاد موسیقی
آلبوم «پنجگاه» با آواز و کمانچه علی‌اکبر شکارچی منتشر می‌شود
موسیقی ما - آلبوم تصویری «پنجگاه» ساخته «علی‌اکبر شکارچی» و یادواره‌ای براساس طرحی از علی‌اکبر شکارچی تهیه و اجرا شده است. این اثر به یاد عطا جنگوک، داریوش صَفوَت، هابیل علی‌اُف، محمدرضا لطفی و احمد محسن‌پورساخته شده و از فردا در بازار موسیقی منتشر می‌شود. این آلبوم به صورت تصویری ضبط شده و شامل کمانچه‌نوازی و آوازهای علی‌اکبر شکارچی است.

«ابراهیم بهزاد» در یادداشتی برای آلبوم «پنجگاه» نوشته است: «آوردگاهِ هستی، گاه آدمی را بر کیگاهِ اقبال می‌نشاند و گاه او را سوار بر تختِ روان، رهسپارِ دهانِ بازِ خاک می‌کند. و اما در کارگاه هستی، دستگاهِ راست پنجگاه، که روزگاری پرده نشینِ گاهانِ خلوتِ بختیاری و لُر و لَک بود، با تیر و تالِ شکارچی‌ای چیره دست، از حجاب مستوری به در آمده تا رازِ کهنۀ "بادِ وزان" را در کوچِ دلگیرِ "شاخِ رزان" به مویه و آواز، به چنگ و ساز دوباره‌اش، باز سازد و باز نوازد. و گاهِ کوچ و سوز و سازِ پنج ققنوس افسانه‌ای در تولد دوبارۀ راست پنجگاه، یادآور مولودی است که با مرگ، زنده می‌شود.»

این آلبوم را موسسه‌ی فرهنگی هنری کمان آوای آرش تهیه و منتشر کرده است.  علی‌اکبر شکارچی از نوازندگانِ بزرگ در عرصه کمانچه‌نوازی است که تا کنون تالیف‌ها و آثار بسیاری در زمینه موسیقی ایرانی داشته است. آخرین اثری که از شکارچی منتشر شده، آلبوم «چراغ افروخته» است.

آلبوم «پنجگاه» از فردا دوشنبه 25 تیر 1397 از طریق مراکز فروش محصولات فرهنگی در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار می‌گیرد.
تاریخ انتشار : یکشنبه 24 تیر 1397 - 12:04

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود آلبوم «پنجگاه» با آواز و کمانچه علی‌اکبر شکارچی منتشر می‌شود | موسیقی ما