برنامه یاد بعضی نفرات
 
23 شهریور
مسعود شعاری، پژمان حدادی و سینا شعاری در یزد خواهند نواخت
موسیقی ما - «مسعود شعاری» و «پژمان حدادی» بیست و سوم شهریور ماه در شهرِ یزد به اجرای برنامه خواهند پرداخت. سری جدید کنسرت‌های این دو آهنگساز و نوازنده‌ی برجسته از تاریخِ نهم و دهم شهریور ماه از شهرستانِ سمنان آغاز شد و در ادامه‌ شانزدهم و هفدهم همین ماه در مشهد به اجرای برنامه پرداختند. «سینا شعاری» نیز آنان را در این برنامه همراهی می‌‌کند. «شعاری» و حدادی یک آلبوم نیز در دستِ انتشار دارند که به شیوه‌ی موسیقی دستگاهی و با استفاده از قطعاتی از اساتیدِ قدیمی چون شهنازی، هرمزی و فروتن اجرا می‌شود و آوازهایش به شیوه‌ی سه‌تارنوازی موسیقی سنتی است.

این کنسرت‌ها در دو بخش اجرا می‌شود. در بخش نخست بر اساسِ رپرتوار موسیقی دستگاهی آثاری از اساتیدی چون محجوبی، صبا و دیگران اجرا می‌شود و بخشِ دومِ این برنامه به موسیقی تجربی اختصاص دارد و به صورت بداهه نواخته می‌شود و تم‌های اصلی آن از ساخته‌های «سینا شعاری» است.

«مسعود شعاری» و «پژمان حدادی» چندی قبل پس از سال‌ها بارِ‌ دیگر همکاری خود را آغاز کردند و در اثری ساخته‌ی «سینا شعاری» نواختند. قرار است این کنسرت‌ها در شهرهای دیگر ایران نیز انجام شود که از طریقِ سایت موسیقی ما اطلاع رسانی خواهد شد.

«مسعود شعاری» در این سال‌ها، آثار بسیاری را به همراهِ «سینا شعاری» و «درشن آنند» اجرا کرده است. «شعاری» موسیقی را از استادانِ بنام و ردیف‌دان آموخت؛ اما در مسیر فعالیت‌های موسیقایی خود، دست به تجربیاتِ عمیقی در دست یافتن به شکلی نو از موسیقی زد، موسیقی که این روزها به درست یا غلط، موسیقی «تلفیقی» نام گرفته است و همچنان خاطره‌ی «سیر» در ذهنِ بسیاری مانده است؛ «حدادی»‌ نیز با بسیاری از موزیسین‌های ایرانی و خارجی همکاری داشته و شکلِ جدیدی از ریتم را ارایه داده است و حالا می‌توان، در انتظارِ اثری ماند که گفت‌وگوی موسیقایی میانِ دو نوازنده و آهنگسازی است که هرکدامشان تاکنون، راه‌های متفاوتی رفته‌اند و هیچ خودشان را محدود به مرزهای موسیقایی یا جغرافیایی سرزمینشان نکرده‌اند. شاید بشود این اثر مشترک را حاصلِ گفت‌وگویی به زبانِ هنر و بر اساس عشق به موسیقی، از هنرمندانی دانست که انگار موسیقی برایشان از هر چیزِ دیگری مهم‌تر است.
تاریخ انتشار : سه شنبه 21 شهریور 1396 - 12:02

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود مسعود شعاری، پژمان حدادی و سینا شعاری در یزد خواهند نواخت | موسیقی ما