بنیاد کودک
با تنظیم هومن دهلوی و توسط انتشارات «ماهور»؛
«سه قطعه از حسین دهلوی» منتشر شد
موسیقی ما - کتاب «سه قطعه از حسین دهلوی» با تنظیم هومن دهلوی از سوی مؤسسه‌ فرهنگی هنری ماهور منتشر شد.

در مقدمه‌ی این کتاب که به قلم پسر استاد حسین دهلوی (هومن دهلوی) نوشته شده و تنظیم قطعات این کتاب را برعهده داشته آمده است: «از سال‌ها پیش در صدد بودم تعدادی از آثار پدرم (حسین دهلوی) را برای پیانو تنظیم کنم. طبیعتاً این موضوع شامل قطعاتی نمی‌شد که در آنها از فواصل موسیقی ایرانی بهره گرفته شده است اما در این میان آثاری وجود دارند که از قابلیت مناسبی برای این منظور برخوردارند.

یکی از این آثار «فروغ عشق» نام دارد که بر اساس شعری از عطار، در اصل برای آواز و ارکستر ملی تصنیف شده بود و من در اینجا آن را برای پیانو تنظیم کرده‌ام.» اثر دیگر در این مجموعه «آریای شاپور» از اپرای «خسرو و شیرین» است که با نگاهی به داستان نظامی گنجوی در اوایل دهه‌ی پنجاه ساخته شده است.

آخرین اثر این مجموعه «شوشتری برای ویلن و ارکستر» است که به خصوص به دلیل وجود شخصیت غنی موسیقی ایرانی در آن، و همچنین استفاده از تکنیک‌های مناسب نوازندگی در ساز ویلن بسیار مورد توجه قرار گرفته و بارها به شکل‌های مختلف در ایران و خارج از ایران اجرا شده است.» کتاب «سه قطعه از حسین دهلوی» با تنظیم هومن دهلوی از سوی مؤسسه‌ی فرهنگی هنری ماهور منتشر شد.
تاریخ انتشار : جمعه 6 اسفند 1395 - 15:45

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود «سه قطعه از حسین دهلوی» منتشر شد | موسیقی ما