برنامه یاد بعضی نفرات
 
با خوانندگی بابک بابایی؛
آلبوم «بر من گذشت» منتشر می‌شود
موسیقی ما - آلبوم موسیقی «بر من گذشت» با صدای بابک بابایی، با تنظیم و موسیقی حسین اعتمادی و ملودی‌پردازی پیمان خازنی به زودی روانهٔ بازار هنر ایران می‌شود.

در این اثر که از ساختار موسیقی ارکسترال سود می‌جوید و مبتنی بر ویژگی‌های موسیقی گل‌ها تالیف شده است، تصانیفی در دستگاه ماهور و آواز دشتی، ابوعطا و بیات اصفهان به اجرا در آمده است.

آلبوم «برمن گذشت» با حضور بابک بابایی (خواننده) میثم مروستی (ویلن و ویلن آلتو) پدرام فریوسفی (ویلن و ویلن آلتو) حسین اعتمادی (ویلن) آتنا اشتیاقی (ویلنسل) مهرداد عالمی (ویلنسل) علیرضا خورشیدفر (کنترباس) سهراب بابکی (فلوت) پیام سوری (پیانو) پیمان خازنی (تار) شایان یزدی‌زاده (تمبک) حمید یوسفی (تمبک) به مرحلهٔ تولید رسیده است.

بر من گذشت روی غزل سیمین بهبهانی، کوچه با شعری نو از زنده یاد فریدون مشیری، باغ رویا با کلام حامد حسین خانی، مجنون بر روی شعر سیمین بهبهانی و رفتم با کلام عماد خراسانی و سهیلی خوانساری تصانیفی هستند که در این اثر خواهید شنید.

علیرضا می‌رعلینقی- موسیقی نویس و پژوهشگر تاریخ موسیقی- در بخشی از مقدمه‌ای که بر این نگاشته است، می‌نویسد: «مختصات فنی-هنری این آلبوم را می‌توان در بهره گیری از دوعامل نگاه کرد: استفاده از ارکستری با کاراک‌تر کششی و استفاده از اشعاری با کاراک‌تر نیمایی و یا پسانیمایی. در قطعات این آلبوم کلام و ملودی پا به پای یکدیگر و به توازی هم پیش برده شده‌اند و هیچکدام فدای دیگری نشده است. زمان آواز‌ها کوتاه و متناسب با حوصلهٔ شنوایی امروز است. و مهم اینکه صدایی جوان، با لحنی غیر تقلیدی و قابلیت‌های صوتی در حد توجه، ترجمان آن بخش از قطعات شده که در یک اثر موسیقایی با کلام از عهده برآمدن آن، فقط از صدایی توانا ساخته است.»

بابک بابایی، فارغ التحصیل رشتهٔ نگارگری (مینیاتور و نقاشی) است و ردیف‌های آوازی موسیقی ایرانی را نزد زنده یاد رضوی سروستانی و محمد منتشری فرا گرفته است.

وی در عرصهٔ هنرهای تجسمی از محضر استادان بزرگی چون محمدباقر آقا می‌ری، اردشیر مجرد تاکستانی، منوچهر معتبر و بسیاری دیگر از هنرمندان برجسته سود جسته است. بابایی افزون بر نگار‌گری دارای درجهٔ ممتاز در رشته خوشنویسی است و این هنر را نزد مهدی فلاح، جواهرپور،
طلوعی و حسن‌پور فرا گرفته است.

این خواننده تا کنون بر روی دیوان حافظ و سعدی به نگار‌گری پرداخته و نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی متعددی برگزار کرده است.
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : یکشنبه 29 تیر 1393 - 09:31

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود آلبوم «بر من گذشت» منتشر می‌شود | موسیقی ما