برنامه یاد بعضی نفرات
 
در گفتگو با سایت«موسیقی ما» عنوان شد:
میلاد ترابی: قصد دارم آلبوم جدیدم را با صدای واقعی خودم بخوانم
موسیقی ما – وحید لشکری: تیتراژ سریال «خروس» با صدای «محمد علیزاده» فرصتی برای بازگشت «میلاد ترابی» به تلویزیون بود چرا که نام او را کمتر در بخش ملودی و تنظیم تیتراژها می شنویم. قطعه «هواتو کردم» بهانه خوبی بود که به سراغ میلاد ترابی برویم و از فعالیتهای شخصی او نیز مطلع شویم که در ادامه این گفتگو را می خوانید:
 • *از ماحصل قطعه «هواتو کردم» راضی بودید؟
از خود کار و خروجی آن راضی بودم ولی زمان کمی برای تولید داشتیم به طوری که کل کار را در سه روز جمع کردیم.
 
 • *«محمد علیزاده» در سالهای گذشته هم تیتراژهای خوبی را برای برنامه های ماه رمضان خوانده بود. قطعه «هواتو کردم» آیا تفاوتی با آن کارها دارد؟
من در آهنگسازی این کار فضایی جدید را در نظر گرفتم که خود محمد هم زیاد آن را در همکاری با من تجربه نکرده بود. سعی کردیم یک فضای خیلی جدیدی را برای محمد ایجاد کنیم چون این استایل کار را با هم نداشتیم. در این مدت بازخوردهای خوبی دریافت کردم و تا به حال کسانی که کار را شنیده اند و با آنها در ارتباط هستیم اعم از مردم و عوامل سریال «خروس» یا خواننده های دیگر که تیتراژ خوانده اند این کار را دوست داشتند.
 
 • *شما و محمد علیزاده کارهای مشترک زیادی دارید اما چرا با وجود گذشت چند سال هنوز کارهای شما دو نفر مورد توجه قرار می گیرد؟
من و محمد بیش از هفت سال است که فارغ از دنیای موسیقی رفاقت داریم و اخلاق و احساس همدیگر را خوب می شناسیم. اما من شخصا در کارهایم از تکرار به دور بودم همانطور که بعد از «حمید عسگری» با «محمد علیزاده» وارد همکاری شدم که آلبوم «سورپرایز» فضای بسیار متفاوتی نسبت به آلبوم «کما1» داشت. بعد از آن هم با «شهرام شکوهی» آلبومی را ارائه کردیم که آن هم فضای جدیدی داشت. خصوصیت کار من این است که سعی می کنم تکراری بودن را از خودم دور کنم چون مدام در حال تحقیق هستم و سعی می کنم فضاهای جدید را تجربه کنم. اینکه چقدر موفق بودم را شما و مردم تعیین می کنید ولی خودم حس بدی نسبت به این موضوع ندارم.
 
 • *این مساله دوری از فضاهای تکراری را در آلبوم جدید محمد هم رعایت می کنید؟
بله صد در صد. محمد در آلبوم سورپرایز یک تغییر استایل شدیدی نسبت به قبل داشت و از آن استایل خارج نمی شویم. از نظر نوع ملودی ها و تنظیم ها سعی می کنیم به روزتر کار کنیم.
 
 • *وقتی یک کاری موفق می شود مخاطب همان را ملاک قرار می دهد و خیلی به دنبال تجربیات جدید نمی رود. از این نمی ترسید که تجربه فضاهای جدید با انتقاد از سوی مخاطب همراه شود؟
موسیقی ریسک است و من راجع به آلبوم خودم این ریسک را انجام دادم ولی تا این لحظه که دارم با تو صحبت می کنم چندان موفق نبود. آمدم صدای خودم را عوض کردم چون اگر قطعه «گریه نکن» در آلبوم سورپرایز را شنیده باشید صدای اصلی من آن است. به خاطر اینکه رنج سنی مخاطب خودم را پایین بیاورم صدایم را عوض کردم و نتیجه نگرفتم. همیشه شما در ریسک برنده نیستید ولی در کل من اهل ریسک هستم. کار کردن آن ریتمها و فضاها با شهرام شکوهی یک ریسک بزرگ بود ولی موفق شدیم. یا محمد علیزاده یک خواننده پاپ – سنتی بود که از فضای قطعاتی مثل «جز تو» دور بود اما تجربه جدید ما موفق بود چون محمد هم نسبت به سایر خواننده هایی که با آنها همکاری کردم ریسک پذیرتر است. جالب است که من برای دیگران بهتر تصمیم می گیرم!
 
 • *چرا ؟
نمی دانم اما شاید در آلبوم دوم خودم این مسائل برطرف شود. البته چون من بازخوردهای زیادی از آلبوم خودم نگرفتم این نکات را بیان می کنم.
 
 • *آینده همکاری خودتان با محمد علیزاده را چگونه می بینید؟
چون همدیگر درک را می کنیم و به یک باور مشترک در کار کردن رسیده ایم فکر می کنم اگر خدا بخواهد من و محمد علیزاده تا زمانی که جان داشته باشیم می توانیم موفق باشیم ! چون بعد از همه این سالها قطعات آلبوم دومش و این تیتراژ و قطعات آینده خوب خواهند بود.
 
 • *از بین تیتراژهای دیگر کاری بوده که مورد توجه شما قرار بگیرد؟
کارهای سایر دوستان را گوش می کنم ولی سلیقه ای که من دارم شاید از سبک کاری بچه ها دور باشد. امسال بچه ها خیلی تیتراژهای خوبی کار کردند نظیر «مهدی یراحی» ، «احسان خواجه امیری» یا «فرزاد فرزین» ولی خب سلیقه من همین کاری بوده که برای محمد ساختم. کلا بچه ها امسال در تیتراژها خوب کار کردند.
 
 • *در مورد دو تیتراژ دیگر محمد علیزاده چه نظری دارید؟
تنظیم یکی از آن دو قطعه را هم قرار بود که من انجام بدهم. ملودی آنها را داشتم و قرار بود یکی از آنها را هم برای همین سریال «خروس» کار کنیم به محمد گفتم که می خواهم یک قطعه را از ابتدا خودم بسازم چون یک ذهنیت دیگر برای این اثر دارم. اتفاقا من هم با حضور «شهاب اکبری» به عنوان تنظیم کننده آن قطعات کاملا موافق بودم چون حس کارهای شهاب را دوست دارم و الان می بینید که آن دو قطعه چقدر موفق هستند. کارهای دیگر بسیار زیبا و موفقی هستند ولی در فضاهایی هستند که محمد در آنها خوانده است.
 
 • *از آلبوم جدید خودتان چه خبر؟
باید یک تفکر جدید روی آلبوم دوم خودم داشته باشم. پروسه بازخورد آلبوم ها در ایران یک ساله است و در این چهار پنج ماه گذشته آن بازخوردهای لازم را نگرفتم. اگر نتیجه ای که در ذهنم بود از آلبوم اول حاصل نشود باید استایل را تغییر بدهم. فعلا هیچ تصمیمی نگرفته ام و حتی یک قطعه هم تولید نکرده ام. *قصد دارید در زمینه صدای خودتان تغییرات جدی ایجاد کنید؟ تغییرات جدی را در آلبوم اول ایجاد کردم ولی خوب نبود. در این مدت همه دوستان می گویند که چرا با صدای اصلی خودت این آلبوم را اجرا نکردی؟! قصد دارم آلبوم دوم را با صدای واقعی خودم بخوانم. تغییر استایل برای من کار سختی نیست چون اغلب خواننده ها طی یک آلبوم یا یک سال خواننده نشده اند. خوانندگی کار آسانی نیست و سخت ترین بخش ساخت موسیقی خوانندگی است.
 
 • *در مصاحبه قبل که با هم داشتیم شما گفتید که می خواهم یک مخاطبی را از سن پایین با خودم همراه کنم و همزمان با بیشتر شدن سن آنها کارهای خودم را تغییر بدهم. این روال در آلبوم دوم هم ادامه خواهد داشت؟
ببین فکر من روی آلبوم «ضربدر دو» این بود که یک سری از مخاطبان زیر پانزده سال را جذب خودم کنم چون خواننده ای در موسیقی پاپ ما نیست که آن سنین را هدف قرار بدهد. تنها آلبومی که توانست تا حدودی نظر این رنج سنی را جلب کند آلبوم «بنیامین 85» بود. من یک طرفه به این موضوع فکر کردم ولی خب تا الان چیزی که می خواستم برای من اتفاق نیفتاده است. تلاش کردم و حالا که به تمامی هدف ها نرسیده ام ناچارم تغییر استراتژی بدهم و این بار با صدای خودم و در سبک کارهای شنیده شده تری که داشتم کار بسازم .
 
 • *هنوز هم به فکر اجرای زنده هستید؟
بله صد در صد. زمانی که کار شما مخاطب گسترده نداشته باشد نمی توانید کنسرت برگزار کنید. برخی از خواننده های مطرح هم هستند که برای سالن 2000 نفری فقط 1200 بلیت می فروشند در حالی که چند کار مطرح دارند. من در موسیقی منطقی فکر می کنم و خودم را گول نمی زنم. من حداقل 40 ترک دارم که کل مردم شنیده اند و اگر آلبوم خودم به این حد نصاب می رسید قاعدتا اجرای زنده را شروع می کردم. بعضی از کارهایی که از من می شنوید یک بار توسط خود من خوانده شده و بعد خواننده ها اجرا کردند و یک حسی از من در آن کارها هست.
 
 • *و به زودی چه آثاری را با ملودی یا تنظیم شما می شنویم؟
پنج یا شش قطعه در آلبوم دوم «شهرام شکوهی» دارم و دو قطعه برای «حمید عسگری» ساخته ام و مشغول همکاری با محمد علیزاده نیز هستم. از افراد آلبوم اولی هم می توانم به «حسین توکلی» اشاره کنم که خواننده خوبی است.
منبع: 
اختصاصی موسیقی ما
تاریخ انتشار : سه شنبه 8 مرداد 1392 - 01:43

برچسب ها:

دیدگاه‌ها

چهارشنبه 9 مرداد 1392 - 15:58

میلاد خدایی کار های قشنگی تنظیم میکنه ولی چون در اکثر کارها بی دقتی می کنه و اهنگ و ملودی را درست در نمیاره زیاد کار درست نمیشه مثلا تراک هوتو کردم محمد علیزاده اولش فقط ّبیاو میزنه که خودش را معرفی کنه این کار کاملا اشتباهه اگر خود میلاد یک ذره فکر کنه میفهمه چی میگم یا تراک راس 2 که کار کاور از یک خواننده خارجی است در کل میلاد برای حرفه ات خوب نیست که کاور کار کنی

خواهش من این است که مدیر سایت این نظر را تایید کند تا میلاد و هموطنان بخوانند ممنون

چهارشنبه 9 مرداد 1392 - 22:19
سعید علیزاده

سلام. اگه ممگنه بگید راس 2 کاور کدوم آهنگ از کدوم خواننده س؟ ممنون

91.99.164.78
پنجشنبه 10 مرداد 1392 - 08:45
shayan 90

اهنگ inna esy life دوست عزیز شما میتوانید با دقت گوش دهید

2.190.235.146
جمعه 11 مرداد 1392 - 07:24
سعید علیزاده

من کل آرشیو Inna رو دارم. آهنگی به این اسم نداره عزیزم ؛ فک میکنم خواننده رو اشتباه گفتی

68.68.96.62
جمعه 11 مرداد 1392 - 09:40
shayan 90

دوست عزیز در گوگل هم سرچ کنید می اید

2.190.233.195
چهارشنبه 9 مرداد 1392 - 16:57

البومش تنظیم های عالی داشت.

چهارشنبه 9 مرداد 1392 - 17:58

بله خول تا وقتی اول آهنگاش با صدای نابهنجاری می گه ارنجمن بای میلاد ترابی فکر نکنم پیشرفتی حاصل کنه!!!
دوست عزیز مشک آن است که خود ببوید!! تنظیم کننده های دیگه به جای امضا با صداینابهنجار، کارشون امضاشونه طوری که کسی نمی تونه بگه این کار مال یه نفر دیگس!! اونوقت شما باید حتما اول ترک اینو داد بزنی؟؟؟

پنجشنبه 10 مرداد 1392 - 15:14
mehrshad SH

میلاد ترابی اونفدر کار زیبا و ماندگار به موسیقی ایران معرفی کرده که نیازی به اثبات خودش با این چیزا نداره...

شما از دشمنای ایشون هستی...و دنبال بهونه میگردی....

2.191.18.97
پنجشنبه 10 مرداد 1392 - 20:04
سعید

نه عزیز، من هیچ دشمنی با ایشون ندارم، من طرفدار کار خوبم. همونطوری که کارش رو تو آلبوم یاد چشمات امین رستمی دوست داشتم ولی کلا با این که اول آهنگاش میگه ارنجمنت بای میلاد ترابی و فکر می کنم که خیلی هم خوب می تونه امریکن اکسنت بگه مشکل دارم!! چرا سیروان هیچ وقت این کار رو نمی کنه؟ یا مثلا بهروز صفاریان یا هومن نامداری یا کارن همایون فر؟؟ واقعا زشته. آلبوشم هم که واقعا نمی دونم چی بگم. از وقتی خریدم یه بار بیشتر نتونستم آهنگ هاشو گوش بدم.
ضمنا ببخشید به خاطر اشتباهات تایپی کامنت قبلی

151.246.165.76
چهارشنبه 9 مرداد 1392 - 18:08

azize man,baradare man to tanzim konandeye khoobi hasti.akhe chera mikhooni?chera?????? man dark nemikonam bazi az doostan vaghean ba khanandegi karaye digashoon ro ham zire soal mibaran.

چهارشنبه 9 مرداد 1392 - 18:55

واقعا تنظیم کننده بزرگی هست میلاد ترابی....

از آلبوم ها و کارهایی که ارائه کرده میشه فهمید اینو.....

چهارشنبه 9 مرداد 1392 - 19:54

انصافن آلبومش بدترین آلبوم سال بود

چهارشنبه 9 مرداد 1392 - 19:55

من نمیدونم ایشون بازده ی 1 ساله ی البوم رو از کجا اوردن اول که البوم رو ریلیز کرد گفتن 4 ماه بعد اقای بحرینی گفتند 6 ماه الان هم که شد 1 سال ایشون باید قبول کنند که البوم بسیار ضعیف بود اگر البومی استاندارد باشه افرادی که مخاطب و شنونده ی حرفه ی موسیقی هستند همون روز اول میگیرند
اگر البومی هم بد باشه 10 سالم بگزره نظر ادم عوض نمیشه جالب اینه که حتی افراده زیر 15 سال وبالای 15 سال هیچکدوم البوم رو دوست ندارن
ایشون البوم ندن خیلی به سودشون.

پنجشنبه 10 مرداد 1392 - 11:57
danesh jamshidi

کسی که البومش ضعیف باشه بازده تایین میکنه دیگه.. اقای ترابی خدمتتون عرض کنم که که البومی که قوی باشه از روز اول سر زبونا میفته و همچنین ماندگار میشه..مثل من خود ان سیزدهم استاد چاوشی و عاشقانه ها

2.190.7.141
پنجشنبه 10 مرداد 1392 - 15:15
mehrshad SH

اگر وکال رو بزاریم کنار....از نظر تنظیم و آهگسازی....بهترین آلبوم سال بود....

2.191.18.97
جمعه 11 مرداد 1392 - 14:02
Ashkan Amani

مهرشاد عزیز, اقای ترابی حتی در کاندیدای بهترین تنظیم کننده جشن موسیقی ما قرار نگرفتن البوم ایشون هم که در هیچ کدوم از قسمتها کاندید نبود حالا من نمیدون شما از کجا دارید میگید بهترین تنظیم کننده بودن.
اهنگ تیتراژ سریال خروس هم که به قول خدشون اهنگساز و تنظیم کننده بودن کاور یک خواننده عرب بود
البته کاور کردن جرم که نیست اما دیگه هی نگید اهنگساز تنظیم کننده

37.128.246.205
چهارشنبه 9 مرداد 1392 - 21:00

میلاد جان با نهایت احترام باید بگم که بیشتر از چیزی که باید,حرف میزنید
اتفاقا شما بیش از هر تنظیم کننده ای دچار تکرار شده اید و موسیقی نمیسازید
چیزی که میسازید خیلی شدید تاریخ مصرفی شده.
کارهایی هم که برای محمد علیزاده ساختید و حمید عسگری باید بگم که بدونی عزیز من ملودیهای قوی ای داشتند نه صرفا تنظیم
و به نظر من بهترین کارهای محمد علیزاده هم از لحاظ موسیقی با استادان عزیز صفاریان و اکبری(شهاب) بوده
مثل خداباهام به هم زده-شهرباران-دلت با منه-سرزنش و حس ارامش و بااین که تنهایی بودند و کارهای ریتمیک هم بهترینشون برگرد بود با تنظیم فرشاد حسامی
کارهای شما هم در حد و حدود همون البوم سورپرایز موند و بالا نیومد
شک نکن که این صداها(علیزاده-عسگری-شکوهی)با هرکسیکه کار ببندن کارشون میفروشه و به جهت تنظیمای شما نیست
ویک گله ای که دارم از شما برمیگرده به البوم خودتون و البوم دلت بامنه
که فوق العاده سطح پایین ملودی ساختید و مخصوصا در البوم دلت با منه تنظیمهای بیربطی داشتید
سطح پایین چیه؟
سطح پایین یعنی اینکه خیلی برام عزیزه خاطرت- تورو میخواستم و غم دنیاس رو هیچ جوری نمیشه گوش داد فقط ریتمه که میشه روی سیستم بدونی که بهش توجه کنی میشه گوشش داد
اگه با مزاجتون جور نبود ببخشید

پنجشنبه 10 مرداد 1392 - 15:36
mehrshad SH

از این 3تا آهنگی که پخش شد....کدوم بهتر و قشنگ تر بود....و بیشتر شنیده شد؟؟؟؟
کدوم یکی از آلبومهای حمید عسکری به اندازه آلبوم کما 1 شنیده شد و فروش داشت؟؟؟؟

یا به عنوان مثال مرتضی پاشایی؟؟؟؟

یا حتی شهرام شکوهی رو قبل از اومدن آلبوم و تنظیم های میلاد ترابی کی میشناخت؟؟؟؟؟

در اینکه میلاد ترابی یکی از بهترین تنظیم کننده های ایران هستش...شکی نیست...شما نمیخوای فبول کنی...

2.191.18.97
چهارشنبه 9 مرداد 1392 - 21:14

انقدر میگه ساختم ساختم آهنگ هواتو کردم که کاور بود اینجوری هم از خودش تعریف میکنه
کاور کردن عیب نیست ولی اونو به اسم خودت بزنی و هی ازش تعریف کنی خیلی بده
اینم لینک آهنگ اصلی که امر دیاب خواننده عرب خونده
http://www.6arabyon.com/song.asp?songid=15538&artistid=7

چهارشنبه 9 مرداد 1392 - 22:53

به نظزه من میلاد ترابی اهنگساز و تنظیم کننده خوبیه نه خواننده خوبی !
به نظرم پس چ اصرارری باید باشه واسه خواندن ؟

چهارشنبه 9 مرداد 1392 - 23:21

با سلام خدمت شما مدیر سایت میلاد عزیز و همه ی بازدیدکنندگان
فقط یک چیز بگم که تغییر استایل درست اما این خیلی مسخره است که میلاد میگه ریسک کردم و صدای خودم رو عوض کردم :O
یک خواننده ی خوب باید اول از همه صدای خوبی داشته باشه و اونقدر به صداش مطمین باشه که با دستکاری نمیشه خواننده شد و اسم این کار ریسک نیست بی اعتماد به نفسی است.
ولی میدونم میلاد استعداد بالایی داره و اگر با دقت جلو بره موفق میشه تو آلبومش
برات آرزوی موفقیت دارم میلاد جان

پنجشنبه 10 مرداد 1392 - 15:42

برا همینه اکثر کارهات موفقه چون الکی نمیا بگی آلبوم من خوب بوده یا نمیگی فلان کار با فلان خواننده عالی بوده ، من همچنان از ترانه تحویل سال 91 در برنامه فرزاد حسنی در شبکه سه که احسان خوند رو بهترین کارتون میدونم البته سلیقه منه دوستان احتمالا نظر دگری خواهند داشت

پنجشنبه 10 مرداد 1392 - 20:09

میلاد تا حالا هر کاری رو تنظیم کرده اکثرا کارایه هیت بوده
من نمیدونم چرا بعضیا مغرضانه نظر میدن
در صورتی که هیچی از تنظیم نمی فهمن
بعضیا انقد تعصبی هستن اگه بهشون باشه میگن چاووشی از نظر تنظیم هم حتی از سیروان بالاتره

جمعه 11 مرداد 1392 - 12:15
milad milad

مگه نیست؟

2.178.47.240
جمعه 11 مرداد 1392 - 20:11
محمود طهماسبی

دوست من
جناب حسن
محسن چاوشی در زمینه ساخت موسیقی راک یکی از قطب های بزرگ و اصلی ملودی و تنظیم راک هستش
شما از سیروان حرف میزنی؟از یه تنظیم کننده بازاری پاپ؟
اینجوری اسم سیروان رو کنار چاوشی نیارید افت داره برای خودتون دوست من-بدونید از چی حرف میزنید
سیروان هم تنظیم کننده خوبی هست اما باید توی سبک خودش و در حد خودش مقایسه بشه
به این نیست که با باندبازی و رفیق بازی جایزه بهترین تنظیم کننده رو ببرید و اول بشید
و با این دهن و اون دهن شنیدن بهترین ها تعیین نمیشن
چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است؟
توی هیچ سبکی به غیر از اسلو و کلا پاپ کار سیروان قابل مقایسه با اسطوره های تنظیم ایران نیست
اما پاپ واقعا کارش عالیه اونم فقط تنظیم
ببینید اگه بخواید تخصصی بهترین هارو اسم ببرید اینجا به خیلیا بر میخوره و شاید کلی بهت انتقاد بشه
پس هیچ وقت مسائل بیربط رو وسط نکشید و اعصاب خودتون رو خراب نکنید دوست گرامی
ببینید با یه تحقیق و یه گوش دادن به البوم های امسال و سه چهارسال گذشته راحت میتونید بهترین های ملودی سازی و ترانه و تنظیم و حتی کارایی مثل میکس و مستر و نوازندگی رو خودتون بیابید
بعدش باید ببینید که سبک کارهاچیه که مثلا سافت راک رو با شیش و هشت یا اسلوی استانبولی مقایسه نکنید
الکترونیک تخصصی رو بذارید کناربا کارای سبک خودش مقایسه بشه که اونم باز شاخه های خودش داره
راک و زیر شاخه هاش همینطور
ترنس
هاوس
تلفیقی
اسلو های سبک های مختلف با فضاهای مختلف
شاد و ریتمیک حتی.
سنتی و ...........
به زبون نمیشه گفت که فلانی بهترینه و بیساری ضعیفترین/

2.185.69.127
جمعه 11 مرداد 1392 - 02:43

میلاد کارش درسته ، خیلی از خواننده ها رو میلاد معروف کرده

جمعه 11 مرداد 1392 - 17:54

تو آلبوم ضربدر 2 تراک سوم "جواب بده" و تراک پنچم "موضع" تنظیم و ملودی خیلی خوبی دارن، این دو تراک حال و هوای قشنگی داره.. فقط ترانه یه جاهایی تو دوق میزنه، همین

جمعه 11 مرداد 1392 - 19:56

تنظیم کننده ی خوبیه اما فقططططططططط تنظیم کننده ی خوبیه.!.

جمعه 11 مرداد 1392 - 22:06

تو اینکه میلاد تنظیماش حرف نداره بحثی نیست واسه خوانندگی هم شاید اگه با صدای خودش بخونه خیلی حرفا داشته باشه واسه گفتن

شنبه 12 مرداد 1392 - 13:17

کما 1 و سوپرایز به شدت هیت شدن
تو البوم کما 3 هر جا میرفتم من کجای زندگیتم پلی میشد
البوم مدارا شهرام شکوهی تنظیمای میلاد ترکوند
البوم پاشایی تنظیمای میلاد حرف اولو میزد خصوصا نبض احساس و عشق یعنی این
البوم دلت با منه ترک های 3 و 4 داره حرف اولو میزنه
حالا از بقیه کار های میلاد صرف نظر میکنیم.
این برای ما هوادارای میلاد مهمه که کاراش همه جا هیت بشه نه که بشه بهترین تنظیم کننده
چون میلاد واسه ما ثابت شدست

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

 • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
 • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود میلاد ترابی: قصد دارم آلبوم جدیدم را با صدای واقعی خودم بخوانم | موسیقی ما