برنامه یاد بعضی نفرات
 
لذت دوباره شمارهٔ یک شدن آلبوم پس از 43 سال؛
رکوردشکنی آلبوم تازهٔ «بلک سبت» در انگلستان
موسیقی ما - جواد رهبر: آلبوم تازهٔ گروه «بلک سبت» در جدول پرفروش‌ترین آلبوم‌های بریتانیا در ردهٔ یک قرار گرفت و رکورد تازه‌ای از نظر فاصلهٔ بین دو آلبوم شمارهٔ یک را به ثبت رساند: این فاصله تقریبا 43 ساله است.
 
آلبوم تازهٔ گروه با عنوان «13»، 42 سال و هشت ماه بعد از آن‌که آلبوم دوم گروه با عنوان «پارانوید» در سال 1970 شمارهٔ یک جدول پرفروش‌ترین آلبوم‌های بریتانیا شد، صدرنشین شده است.
 
این رکورد قبلا به باب دیلن تعلق داشت و فاصلهٔ انتشار دو آلبوم شمارهٔ یک خوانندهٔ فولک آمریکایی 38 سال بود. راد استوارت هم رکورد 37 ساله‌ای در این زمینه داشت.
 
آزی آزبورن، خواننده و نفر اول گروه «بلک سبت» دربارهٔ رکوردشکنی‌شان می‌گوید: «فوق‌العاده است! راد و امثال ما چیزی داریم که دیگران ندارند. این روزها نتیجهٔ جریان غالب تولید موسیقی، آثار مزخرف است اما آدم‌هایی مثل راد یا التون جان و ما چیزی داریم که باعث می‌شود نتیجهٔ کارمان با بقیه فرق کند. ما کارمان را خوب بلد هستیم!»
 
آخرین باری که آلبومی از گروه «بلک سبت» در جدول پرفروش‌ترین آلبوم‌های بریتانیا قرار گرفت، تابستان 2012 بود که آلبوم «بهترین‌های بلک سبت» به رده‌ٔ 27 رسید.        
منبع: 
رولینگ استون
تاریخ انتشار : چهارشنبه 29 خرداد 1392 - 08:28

دیدگاه‌ها

شنبه 15 تیر 1392 - 18:44

حتما شنیدنی است.این آلبوم را هنوز نشنیده ام. اما فرم موسیقی بلک سبت و فرم آواز ازی آزبورن دقیقا فرمی از موسیقی است که در ایران جایش بسیار خالیست.

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود رکوردشکنی آلبوم تازهٔ «بلک سبت» در انگلستان | موسیقی ما