برنامه یاد بعضی نفرات
 
dylan
آیا این خبر حقیقت دارد؟؛
نقاشی‌های باب دیلن کپی بودند!

موسیقی ما - باب دیلن متهم شده که نقاشی‌های اخیرش کپی‌برداری از عکس‌های اینترنتی بوده‌اند.

گفته می‌شود اکثر نقاشی‌های باب دیلن‌، هنرمند معروف آمریکایی، که از 22 اکتبر (29 شهریورماه) در نیویورک در معرض نمایش عموم قرار گرفته‌اند‌، کپی‌برداری از عکس‌های اینترنتی بوده‌اند.

این نقاشی‌ها که حاصل سفر وی به قارهٔ آسیا هستند‌، به عنوان تصاویر دست اول از مردم‌، معماری و مناظر شهری و طبیعی معرفی شده‌اند. اکثر این آثار هنری در طول اجراهای بهار سال گذشته‌ٔ دیلن در چین و ویتنام خلق شده‌اند. نمایش این آثار هنری تا 22 اکتبر (30 مهرماه) در نیویورک ادمه دارد. ‌

این در حالی است که گفته می‌شود بیش از نیمی از این 18 نقاشی رنگ و روغن، کپی مستقیمی از عکس‌هایی است که هر فردی می‌تواند در گوگل پیدا کند و از روی آن بکشد.
یکی از این نقاشی‌ها از روی عکسی کشیده شده که هنری کاریتر- برسون در سال 1948 گرفته است. صاحب یک وب‌سایت عکاسی نیز مدعی شده نقاشی‌ «شانگهای» دیلن از روی یکی از عکس‌های او از گوانگجو کشیده شده است.

به نوشته‌ٔ ایندیپندنت،‌ دیلن در زمان شروع کار نمایشگاه هنری «گوگوشیان» نیویورک از بیان هرگونه مطلبی دربارهٔ منبع سوژه‌ٔ نقاشی‌هایش خودداری کرد و گفت:‌ «من بیشتر از زندگی واقعی نقاشی می‌کشم. باید همین‌طور شروع شود.»
این ترانه‌نویس‌ و خواننده پیش از این نیز آثار هنری‌اش را در کشورهایی چون آلمان و دانمارک به نمایش گذاشته بود.

منبع: ایسنا

تاریخ انتشار : چهارشنبه 13 مهر 1390 - 00:00

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود نقاشی‌های باب دیلن کپی بودند! | موسیقی ما