برنامه یاد بعضی نفرات
 
mozart
یکی دیگر از فواید ساخته‌های موتسارت؛
شنیدن آثار موتسارت به رشد نوزادان زودرس کمک می‌کند

موسیقی ما - پژوهشگران به تازگی دریافته‌اند که گوش دادن به موسیقی موتسارت به رشد نوزادان زودرس کمک می‌کند.

محققان می‌گویند:‌ «صدای موسیقی موتسارت می‌تواند به آرام شدن متابولیسم نوزادانی که پیش از موعد به دنیا آمده‌اند،‌ کمک کند و به طور بالقوه وزن آنها را به حد طبیعی برساند.»

بخش عمده این تحقیق موسوم به «تاثیر موتسارت» روی این موضوع متمرکز بوده که آیا گوش دادن به آثار این آهنگ‌ساز می‌تواند سبب تقویت ضریب هوشی در انسان شود، اما محققان همچنین به شواهدی دست یافته‌اند که نشان می‌دهد موسیقی به طور کامل می‌تواند به نوزادان زودرس کمک کند تا به وزن و رشد مطلوب برسند.

محققان در این پژوهش که شرح آن در مجله علمی نیوساینسیت منتشر شده تاثیرات احتمالی موتسارت را روی 20 نوزاد زودرس اما سالم از جنبه آرام‌سازی متابولیسم آنها بر اساس این فرض که متابولیسم کمتر با افزایش وزن در اتباط با شنیدن موسیقی مرتبط است، بررسی کردند.

آنها دریافتند که به طور متوسط 10 تا 30 دقیقه پس از گوش دادن به سی‌دی «موتسارت کودک» متابولیسم نوزادان 13 درصد کند می‌شود. محققان می‌گویند: «این امکان وجود دارد که تاثیر موتسارت روی مغز به ساختار آهنگ‌های او مرتبط است؛ چرا که موسیقی موتسارت گرایش به تکرار بیشتر خط ملودیک دارد.»

منبع: ایسنا

تاریخ انتشار : پنجشنبه 26 آذر 1388 - 00:00

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود شنیدن آثار موتسارت به رشد نوزادان زودرس کمک می‌کند | موسیقی ما