برنامه یاد بعضی نفرات
 
pool
مجموعه مطالبی درباره باب دیلن (1)؛
باب دیلن؛ خواننده یا نقاش؟

موسیقی ما - باب دیلن در زمان تورهای جهانیش از 1989 تا 1992 به جای تبلیغات پرسر‌و‌صدا، وقت خود را صرف طراحی و نقاشی کرد. نتیجه این تلاش برای اولین‌بار در یک مجموعه در سال 1994 چاپ شد و بعد از بررسی و کار مجدد روی آثار در موزه کونستاملوگن آلمان به نمایش عموم در 2007 درآمد و بعد از آن این آثار در سال گذشته به گالری کستل انگلستان رفت.

سال گذشته مجموعه طراحی‌های باب دیلن را مجموعه هنری «انتشارات هنری گرین واشنگتن» چاپ کرد و امسال هم مجموعه جدیدی از این هنرمند را به چاپ رساند. مجموعه سال 2009 هشت طرح گرافیکی را در‌بر‌می‌گیرد که همه آنها را خود هنرمند امضا کرده و آنها را مانند دیگر آثار خود در بین سال های 1989 تا 1992 در راه طراحی کرده است.

از هرکدام از این آثار فقط به 295 عدد در سطح جهان منتشر شده است؛ در میان آنها سه اثر محبوب‌تر از بقیه هستند و در دو اثر از هشت طرح در همان روزهای اول تماما فروخته شد. این آثار گرافیکی، امضا شده و با تعداد محدود به عنوان «Motel pool» انتشار یافته است.

منبع: روزنامه تهران امروز

تاریخ انتشار : شنبه 25 مهر 1388 - 00:00

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود باب دیلن؛ خواننده یا نقاش؟ | موسیقی ما