آلبوم تهران عاشق
 
Farhad Forootani Eshgh Love فرهاد فروتنی عشق
نوید نیکبخت
internet
تصویب قانون جنجالی دانلود در فرانسه؛
اتصال دانلودکنندگان غیرقانونی تا 1 سال قطع می‌شود

موسیقی ما - پارلمان فرانسه لایحه قانونی جنجالی را که به مقامات این کشور اجازه می‌دهد برای مبارزه با دانلود غیرقانونی، دسترسی به اینترنت متخلفان را قطع کنند، به تصویب رساند.

این لایحه که مورد مخالفت گروه‌های مدافع حقوق مصرف‌کننده قرار گرفته اما حمایت صنعت موسیقی و فیلم را جلب کرده یکی از سخت‌ترین لایحه‌هایی است که تاکنون برای مبارزه علیه دانلود غیرقانونی فیلم، موسیقی و بازی‌های رایانه‌یی مطرح شده است.

این لایحه که با 258 رای موافق در برابر 131 رای مخالف به تایید رسید، مورد حمایت نیکولا سارکوزی، رییس جمهور کشور فرانسه قرار گرفته و در ماه می و پس از یک مبارزه پارلمانی شدید به تصویب رسید اما مورد مخالفت مقامات حقوقی بالا رتبه این کشور قرار گرفت.

شورای قانون اساسی با یکی از بندهای مهم این قانون که به یک سازمان دولتی جدید با نام مخفف هادوپی اختیار می‌دهد دسترسی به اینترنت متخلفان را تا یک سال قطع کند، مخالفت کرده بود؛ در لایحه جدید تصمیم نهایی برای قطع دسترسی کاربران متخلف به اینترنت از این سازمان دولتی به دادگاه‌ها تغییر یافته است.

طبق این قانون، دانلودکنندگان غیرقانونی در ابتدا یک ایمیل هشدار و سپس یک نامه دریافت می‌کنند و درصورت تکرار عمل خود اتصال اینترنتی آن‌ها تا یک سال قطع خواهد شد.

در سوئد نیز قانون مشابهی مورد استفاده قرار گرفته که موجب افت چشمگیر دانلود غیرقانونی شده با این همه مخالفان پیش‌بینی می‌کنند اثرات آن کوتاه‌مدت باشد.

منبع: ایسنا

تاریخ انتشار : شنبه 4 مهر 1388 - 00:00

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود اتصال دانلودکنندگان غیرقانونی تا 1 سال قطع می‌شود | موسیقی ما