.
سرب - ملودی های آقای رئیس (9)
نگاهی به فعالیت های موسیقایی مسعود کیمایی کارگردان نامدار سینمای ایران
plays 42011
 موسیقی ما- گیتی پاشایی (همسر مسعود کیمیایی) موسیقی متن فیلم های تیغ و ابریشم، سرب و گروهبان را ساخت. موسیقی فیلمِ «سرب» از لحاظ نوع ملودی پردازی و نیز استفاده از سازهای زهی، آرشه‌ای و مضرابی کمانچه و سه تار تجربه‌ای موفق‌تر از دیگر آثار اوست. او در این فیلم از موسیقی یهودیان بهره گرفت.

«گیتی پاشایی» در تمام عمرِ کوتاه خویش (او 55 سال زیست) به فکرِ آموختنِ موسیقی بود و از همین روی است که در دوره‌ای از زندگی خویش، موسیقی بدون آواز را دست‌مایه‌ی تبلور استعدادهای خود قرار داد. «گیتی پاشایی» در سال ۱۳۶۸ به تحقیق و تعلیم پیرامون موسیقی مذهبی و کلیسایی در هوخ نور شوله در هامبورگ آلمان پرداخت.

مسعود کیمیایی درباره‌ی موسیقی فیلم «سرب» گفته: «یهودی‌ها در آن سال‌های بسیار سخت، به شدت ترس داشتند و برای اینکه نهراسند و بیدار بمانند ضرب موسیقی تندی داشتند. این ضرب تند در این فیلم رعایت شده، اما الان که فیلم را می بینم معتقدم موسیقی آن زیاد است و باید کمتر باشد.»


دیدگاه‌ها

دوشنبه 28 مهر 1399 - 13:21

قسمت بعدی رو هم منتشر کنید لطفا.

افزودن یک دیدگاه جدید

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود ویدیو سرب - ملودی های آقای رئیس (9) از سایت موسیقی ما | موسیقی ما