.
جریان فرعی 3 - شهریار صیقلانی
نگاهی به حواشی جریان فرعی موسیقی
plays 77252
موسیقی ما - در آیتم جریان فرعی که تا به حال دو قسمت از آن پخش شده به مرور قطعات منتشر شده در جریان فرعی موسیقی ایران پرداختیم. قرار است از این پس به روند فعالیت‌های هنرمندان این جریان هم بپردازیم. در قسمت سوم جریان فرعی نگاهی گذرا به کارنامه فعالیت شهریار صیقلانی داشتیم.
 
«شهریار صیقلانی» موزیسینی است که با وجود سال‌ها فعالیت و تدریس وکال، در زمینه انتشار آثارش گزیده کار عمل کرده است. او در ابتدای راهش همراه با دادگر مهاجر دو قطعه راک تولید کرد اما به نوعی روند فعالیتش را تغییر داد. مدتی بعد حمزه یگانه برای تولید قطعه «گفت‌وگو» شهریار را انتخاب کرد. صیقلانی خواننده آخرین اجرای گروه جَزِ «نایما» بود. در این اجرا آثاری از اریک تروفاز و حمزه یگانه اجرا شد. بازگشت صیقلانی به راکِ سنگین با تولید شخصی «Fading To White» اتفاق افتاد. پس از آن یک آلبوم کامل پراگرسیو راک با ترانه‌های انگلیسی همراه با همایون مجدزاده تحت نام گروه سرب تولید کردند.
با وجود اخذ مجوز، وسواس‌های تولیدکنندگانش باعث شده هنوز به مرحله انتشار نرسد. البته بسیاری از علاقه مندان تئاتر او شهریار صیقلانی را با بازی و خوانندگی در تئاتر «بانویی از اسلو» می‌شناسند. فعالیت صیقلانی و یگانه از سر گرفته شد که اولین قطعه «معما» با شعر و ملودی شهریار مسرور بود. دومین قطعه «آتش پنهان» نام داشت که با ملودی و خوانندگیِ شهریار صیقلانی و شعری از کلیم کاشانی ساخته شد. «اتاق» آخرین قطعه‌ی این پروژه مشترک است و به زودی آثار دیگری در راه دارند. شهریار صیقلانی در مدت فعالیتش روی مرز موسیقی پاپ و آلترناتیو حرکت کرده است. او این رفت و آمد بین سبک‌ها و تجربه خطر کردن را دوست دارد.


افزودن یک دیدگاه جدید

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 1 =

Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.
دانلود ویدیو جریان فرعی 3 - شهریار صیقلانی از سایت موسیقی ما | موسیقی ما