رجب‌پور؛ «بايد فعاليت موزيسين‌های مجاز از حالت چراغ خاموش خارج شود»
بنيامين و خواجه‌اميری در نشست وزير فرهنگ و ارشاد با اهالی موسيقی
رجب‌پور؛ «بايد فعاليت موزيسين‌های مجاز از حالت چراغ خاموش خارج شود»
در این نشست كه روز گذشته با حضور سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محسن رجب‌پور مدیر موسسه ترانه شرقی، علیرضا افتخاری، خشایار اعتمادی، بنیامین بهادری، احسان خواجه‌امیری، علی تفرشی، قاسم افشار، حمید خندان، مجتبی كبیری، مجید رضازاده و امیرحسین خزعلی در سالن كنفرانس وزارت ارشاد برگزار شد، وزیر ارشاد گفت: «مقام معظم رهبری مدتی است كه مسائل مربوط به موسیقی را در درس خارج خود مورد توجه قرار داده‌اند، كارگروه‌های ویژه‌ای هم تشكیل شده تا مصادیق و موارد مختلف به صورت جزئی مورد بررسی قرار گیرد كه امیدواریم به زودی این دیدگاه ها را به صورت مكتوب در اختیار داشته باشیم تا چراغ راه ما در مباحث و موازین شرعی باشد.»
او ادامه داد: «دولت دهم با توجه به تجربه‌ی دولت پیشین، توجه و اهتمام ویژه‌ای نسبت به مسائل فرهنگی و هنری دارد. نمونه قابل توجه حضور رئیس‌جمهور در مراسم اجرای سمفونی مقاومت یا حضورشان در مراسم بزرگداشت حافظ در شیراز و همچنین اولین سفر فرهنگی ایشان.»
وزیر ارشاد همچنین به پای‌بندی هنرمندان به موازین قانونی اشاره كرد و گفت: «ما تلاش‌مان را انجام خواهیم داد تا هنرمندان متعهد و پای‌بند به قانون بتوانند در سایر كشورها نیز هنرشان را به ایرانی‌های مقیم خارج از كشور و همچنین مردم سایر كشورها ارائه دهند.»
حسینی در پایان صحبت‌های خود نسبت به برگزاری مجدد چنین جلسه‌هایی برای پیشبرد امور فرهنگی و هنری در كشور اظهار امیدواری كرد و از هنرمندان خواست تا نظرات خود را به مدیران وزارت ارشاد ارائه دهند.
در ادامه این نشست محسن رجب‌پور مدیر شركت ترانه شرقی با گلایه از برخورد یكسان مسوولان فرهنگی كشور با هنرمندان قانونی و غیرمجاز گفت: «امروز مهم‌ترین موضوع در حوزه‌ی موسیقی كشور، این است كه باید وضعیت گونه‌های موسیقی و فعالیت‌های مجاز موزیسین‌هایی كه قوانین وزارت ارشاد را رعایت می‌كنند، از حالت چراغ خاموش خارج شود.»
رجب‌پور ادامه داد: «مدیران بخش‌های مختلف هنری و از جمله حوزه موسیقی باید حمایت شوند تا از جسارت و شجاعت لازم برای تصمیم گیری برخوردار باشند. مدیران این عرصه باید بدانند كه موسیقی نمی‌ایستد و با دستور و آیین نامه به مسیر درست هدایت نمی‌شود. باید فرصت برای بروز خلاقیت ها موجود باشد تا موسیقی غیرمجاز و زیر زمینی هر روز گسترده‌تر نشود.»
یعد از صحبت‌های رجب پور؛ علیرضا افتخاری گفت: «باید هنرمند را آزاد گذاشت تا بر مبنای احساسات عاطفی، زیبایی را بیافریند. هنرمند، مظلوم و معصوم است. طی سال‌های گذشته، برخورد و ارتباط با هنرمندان از لحاظ روانشناختی بسیار ضعیف بوده است. هنرمند را دیر می‌توان شناخت و احساسات او را یافت. شما می‌توانید به این دوستان نیرو و انرژی بدهید. مسوولانی كه در نهادهای اعطای مجوز هستند، باید این مسائل را لحاظ كنند و برای كارشان دكترین داشته باشند.»
بنابر این گزارش؛ خشایار اعتمادی خواننده‌ی نسل اول موسیقی پاپ بعد از انقلاب نیز با تشكر از وزیر ارشاد برای برپایی این جلسه گفت: «موسیقی پتانسیل و كاریزمایی در عالم هنر دارد كه سینما و كتاب و هنرهای تجسمی به گردش نمی‌رسند، به همین دلیل باید به حمایت و هدایت در این عرصه نسبت به ممیزی اولویت بخشید. وقتی حمایت و هدایت جایش را به اخم های گره خورده و ممیزی بدهد، فعالیت‌های غیرمجاز هم گسترش پیدا می‌كنند.
در پایان این نشست امیرحسین خزعلی نیز نسبت به ممنوعیت فعالیت هنرمندانی كه كلیپ‌های موسیقی دارای مجوزشان از شبكه‌های ماهواره‌ای بخش می‌شود، انتقاد كرد و پخش این موسیقی و ويدئوكلیپ‌ها را در امتداد صدور فرهنگ تولیدی داخل كشور به خارج دانست.
منبع: 
فارس
تاریخ انتشار : شنبه 25 مهر 1388 - 00:00

دیدگاه‌ها

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:36

امیدوارم از این نشست ها بیشتر و بیشتر شود.

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:36

منم احسان و دوست داشتم ولی سر اون قضیه دیگه خوشم نمیاد.بنیامین هم که از اولم جز خوانندها نبود.

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:36

ایول فقط بنیامین

دم احسان خواجه امیری هم گرم یک سری افراد رو هی ضایع میکنه

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:36

خواجه امیری از چشم افتاده دیگه سر اون قضیه

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:36

ببخشيد مشه بگيد كدوم قضيه؟

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:36

اگه این نشست ها بیشتر بشه بهتره

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:36

فقط بنیامین .....

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:36

منتظر بودم ببينم وزير جديد براي موسيقي چي كار ميكنه. از طرفهاي مشاوره مشخصه چه طرز فكري درباره موسيقي داره. براي موسيقي بنيامين و اعتمادي و خواجه اميري ميتونن راهكار ارائه كنن يا اساتيد:عليزاده، كلهر، لطفي، كامكارها و... (ديگه اسم استاد شجريان رو نمي يارم كه با دولت كارد و پنيرن)

بايد دوباره فرياد كشيد:
ياري اندر كس نميبينيم ياران را چه شد دوستي كي آخر آمد دوستداران را چه شد؟

البته بعدشم بايد به خودمون بگيم:
حافظ اسرار الهي كس نميداند خموش از كه ميپرسي كه دور روزگاران را چه شد؟

ياد حرف استاد ذولفنون افتادم: تو موسيقي نبايد از دولت انتظار كمك داشت

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:36

اتفاقا از بعد اون قضیه محبوب ترم شده!!!!!!!!!

تا کور شود ...

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:36

با این اوصاف قبل از محرم به بنیامین و گروه آریان مجوز کنسرت میدن؟

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:36

بعضی از این به ظاهر دوستان که نظرات منفی می نویسند دوست دارند موسیقی از بین برود.در موسیقی پاپ قرار نیست صف بندی خاصی انجام شود.

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:36

این نشست برای موسیقی پاپ بوده و معلومه که از خواننده های مختلف هم باید دعوت می شده! اعتمادی جزو قدیمی هاست. خواجه امیری معمولیه بنیامین که جزو محبوب ترین هاست... تعجب می کنم از کسی که گفته چرا از اساتید موسیقی سنتی دعوت نشده!!!! مگه برای موسیقی پاپ باید اونا تصمیم بگیرن؟؟؟؟؟؟؟

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:36

انشاا... اینقدر موزیک ما در ایران خوب بشه که غربی ها و موزیک های افتضاح ایرانی در خارج دیگه خریداری نداشته باشه..

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:36

آفرین
آفرین
آفرین به افتخاری و رجپ پور

خوب حرفهایی گفتن

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:36

be nazare man ehsan ye khanande estesnayiye.hich khanandeyi to iran nemitone ta en had honarmand bashe.makhsosan ba bodane ostad iraj ke dige harfi baraye goftan nemimone.kodom khanandeyi mitone to en seno sal 15 saniye chah chah bezane?ya az bachegi ba hame no mosighi kar karde bashe?man be ehsane aziz eftekhar mikonam va omidvaram hamishe to hameye karhash moafagh bashe.

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:36

mishe begin kodom ghaziye?

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:36

یکی به منم بگه کدوم قضیه؟

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:36

خوشحالم
که میتونیم حداقل امیدوار باشیم همچین فضایی بین هنرمندان و دولتمردان ما حاکم بشه و
خوشحالم
به خاطر حضور احسان خواجه امیری و بنیامین بهادری در چنین جلسه هایی.

سه شنبه 15 اسفند 1391 - 17:36

mishe begin kodom ghaziye????????????????????????????yeki tozih bede chi shde beyne en 2 nafar.

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.