برنامه یاد بعضی نفرات
 
با هنرمندی سیاوش کامکار و مهرداد اعظمی‌کیا
سومین آلبوم از پروژه موسیقایی «بر ردیف» منتشر شد
موسیقی ما- سومین آلبوم از پروژه موسیقایی «بر ردیف» شامل دو قطعه‌ی «سه‌گاه» و «تصنیف سه‌گاه» با هنرمندی سیاوش کامکار نوازنده سنتور و مهرداد اعظمی‌کیا نوازنده کمانچه منتشر شد. این در حالی است که پیش از این نیز دو آلبوم از پروژه «بر ردیف» مشتمل بر دستگاه شور در بهمن سال ۱۴۰۰ با قطعات «شور» و تصنیف «در کوی تو» و دستگاه همایون در اسفند ۱۴۰۰ با قطعات «همایون» و «تصنیف همایون» را پیش روی مخاطبان قرار داده بودند.
 
سیاوش کامکار از جمله هنرمندان جوان موسیقی کشورمان است که نوازندگی سنتور را ابتدا نزد مادرش سودابه سالم و سپس نزد پدرش پشنگ کامکار فرا گرفت. او در حوزه آهنگسازی نیز هنرجوی هوشنگ و ارسلان کامکار بوده و مبانی و سلفژ را نزد احسان ذبیحی فر آموخته است. سیاوش کامکار عضو گروه ژاو است و تاکنون پنج آلبوم به نام‌های «بارانی بر دریا» (تکنوازی سنتور)، «از آب‌ها به بعد» (سنتور و ارکستر) و «باغی در صدا» (کوارتت زهی و سنتور) «رو» (برای گروه سازهای ایرانی) و آلبوم منظره نگاه برای سنتور و ویلنسل را عرضه کرده است.
 
مهرداد اعظمی کیا هم از جمله نوازندگان جوان موسیقی ایرانی است که فعالیت خود را در عرصه نوازندگی کمانچه و آهنگسازی ادامه می‌دهد. همراهی با گروه موسیقی «مقام» به سرپرستی مهران اعظمی کیا، همکاری با گروه موسیقی «ژولیاگ» به سرپرستی امین حیدری، همراهی با گروه «همنوازان حصار» به سرپرستی علی قمصری، همکاری با گروه موسیقی «افشارستان» به سرپرستی میلاد درخشانی و حضور در کنسرت فستیوال بین‌المللی مسکو به سرپرستی مجید درخشانی، همکاری با گروه رامشگران و کنسرت با استاد اردشیر کامکار (سرپرستی سعید قربانی)، کنسرت با همنوازان حصار به سرپرستی علی قمصری در فستیوال بین‌المللی موسیقی مسکو و حضور در چندین آلبوم موسیقایی از جمله «خوشا سرو» به خوانندگی حسام‌الدین سراج و «نزدیک تر از دور» با همکاری شروین مهاجر از جمله فعالیت‌های این هنرمند در عرصه موسیقی است.
تاریخ انتشار : دوشنبه 5 اردیبهشت 1401 - 13:20

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود سومین آلبوم از پروژه موسیقایی «بر ردیف» منتشر شد | موسیقی ما