برنامه یاد بعضی نفرات
 
برای مردم رنج‌دیده‌ی افغانستان
«هوشنگ کامکار» فغانستانی دیگر را منتشر کرد
موسیقی ما- «هوشنگ کامکار» (آهنگ‌ساز برجسته‌ی موسیقی) قطعه‌ی «فغانستانی دیگر» را برای ارکستر سمفونیک و ساز عود خلق و به مردم ستمدیده و رنج‌کشیده‌ی افغانستان تقدیم کرده است. 

این آهنگ‌ساز پیش‌کسوت درباره‌ی این قطعه نوشته است: ««فغانستانی دیگر»‌ جدیدترین اثر من است که به ستمدیدگان و رنج کشیدگان مظلوم افغان تقدیم شده است. این اثر شدیدا تحت تاثیر اتفاقات ناگوار و تنها گذاشتن غیر انسانی و عجولانه مردم بی گناه افغانستان توسط کشورهای طرفدار حقوق بشر بوده که در چند روز گذشته نوشتم. گویا، غمی که در دل داشتم را فقط با موسیقی می توانستم بیان کنم.  امیدوارم که با تلاش جمعی و پایداری مردم صلح و آشتی ملی در آن دیار پر فغان هر چه زودتر برقرار گردد. «فغانستانی دیگر»قطعه ای است که برای ارکستر سمفونیک و ساز عود بر روی یکی از ملودی های مشهور و مردمی افغانستان «بیا که بریم به مزار» نوشته ام. برای همان مزاری که امروز دیگر نمی توان به آن رفت.»

این استاد برجسته‌ی موسیقی ادامه داده است: «هر چقدر فکر کردم که برای مخارج ضبط آن از چه کسی کمک بگیرم موفق نشدم. بالاخره اجرای گروه سازهای زهی و عود و نیز ضبط و مسترینگ آن توسط ارسلان برادرم صورت گرفت.  ارسلان زحمات زیادی را برای این اثر متحمل شد که از او بسیار سپاسگزارم.»
تاریخ انتشار : یکشنبه 7 شهریور 1400 - 15:17

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود «هوشنگ کامکار» فغانستانی دیگر را منتشر کرد | موسیقی ما