برنامه یاد بعضی نفرات
 
موسیقی مقامی بارِ دیگر گنجینه‌هایش را از دست داد
مدیرکل دفتر موسیقی درگذشت سه هنرمند موسیقی را تسلیت گفت
موسیقی ما- محمد اله‌یاری (مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) در پیامی درگذشت اسماعیل پورعلیزاده (مشهور به داریوش علیزاده پیشکسوت عرصه سنتورنوازی)، غلامرضا آستی کردیانی (خواننده ترانه‌ها و راوی داستان‌های عامه منطقه شرق خراسان) و همچنین برات مقیمی (پیشکسوت موسیقی مقامی خراسان شمالی) را تسلیت گفت.
 
در متن پیام محمد اله‌یاری آمده است:
 
«تنها اوست که می‌ماند…
 
با خبر شدیم سه تن از پیشکسوتان عرصه موسیقی دعوت حق را پاسخ گفتند.
 
زنده‌یاد اسماعیل پورعلیزاده نقش مؤثری در عرصه موسیقی و نوازندگی ساز سنتور داشت و ایشان نه تنها سنتور را در بالاترین سطح ممکن نواخت که با نشان دادن قابلیت‌های این ساز، چشم‌اندازی نوین برای موسیقی ایران و سنتورنوازی بوجود آورد.
 
همچنین استاد غلامرضا آستی کردیانی، هنرمندی که حنجرۀ گرم خود را وقف گسترش مفاهیم و مواریث آیینی فرهنگ مردم منطقه شرق خراسان قرار داده بود و بی‌تردید در جهان باقی، روح بلندش از برکات این پیوندهای معنوی بهره‌مند خواهد شد. 
 
برات مقیمی نیز از پیشکسوتان موسیقی مقامی استان خراسان شمالی براثر بیماری جان خود را از دست داد. موسیقی مقامی خراسان شمالی با نام و نوای هنرمندانی مانند برات مقیمی همراه است. زنده یاد مقیمی نقش موثری در موسیقی خراسان شمالی داشت و با نوازندگی‌اش راوی حکایت‌ها و داستان‌هایی از فرهنگ این سرزمین بود.
 
فقدان این عزیزان از دست رفته را به جامعه‌ی هنری کشور و خانواده‌های محترمشان، تسلیت گفته و صبر و اجر ایشان را از درگاه خداوند متعال خواستارم.»
تاریخ انتشار : شنبه 6 شهریور 1400 - 12:17

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود مدیرکل دفتر موسیقی درگذشت سه هنرمند موسیقی را تسلیت گفت | موسیقی ما