برنامه یاد بعضی نفرات
 
در جلسه‌ی شورای سیاست‌گذاری
احتمال اضافه شدنِ بخش بین‌الملل در جشنواره موسیقی نواحی بررسی شد
موسیقی ما- دومین جلسه شورای سیاستگذاری چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران با محوریت نحوه انتشار فراخوان جشنواره و روش برپایی بخش پژوهش این رویداد برگزار شد.
 
دومین جلسه شورای سیاست‌گذاری چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران با حضور محمدعلی مرآتی دبیر جشنواره، احمد صدری، حمید عسکری، کیوان آقامحسنی و نرگس ذاکرجعفری اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره برگزار شد و اعضای شورا درباره فراخوان جشنواره و همچنین بخش پژوهشی جشنواره موسیقی نواحی ایران در این جلسه به بحث و گفت‌وگو پرداختند.
 
احمد صدری درباره چگونگی فراخوان گفت: «ابتدا باید ببینیم می‌خواهیم این فراخوان را برای چه کسانی منتشر کنیم؟ متن فراخوان باید آن‌قدر ساده، واضح و مبرهن باشد که برای کسی سوال ایجاد نشود. هر واژه‌ای که انتخاب می‌کنید به گونه‌ای باشد که همه آن را متوجه شده و بدانند موضوع این دوره از جشنواره چیست. ما در این جشنواره با گویش‌ها و فرهنگ‌های متفاوتی روبرو هستیم.»
 
کیوان آقامحسنی نیز اظهار کرد: «این بحث قابل تامل است، اینکه رابطه جشنواره با هنرمندان قرار است چطور تنظیم شوند، اهمیت زیادی دارد. فکر می‌کنم به چند واسطه خوب نیاز داریم که مناطق و آدم‌ها را شناخته و بتوانند ایده‌ها را منتقل کنند.»
 
حمید عسکری دیگر عضو شورای سیاست‌گذاری نیز گفت: «در دوره‌های قبلی به نوازنده‌ها یک موضوع ارایه شده و آن‌ها در همان حوزه یک اثری را آماده و اجرا می‌کردند، اگر ما اساساً بخواهیم این را در سطح کاملاً متفاوتی که رویکرد تماماً موسیقی شناسانه دارد وارد کنیم ممکن است باعث انتقاداتی توسط شرکت کنندگان نسبت به شورا شود.»
 
در بخشی دیگر از این جلسه، محمدعلی مرآتی به بخش پژوهشی جشنواره اشاره کرد و گفت: «با توجه به موضوع و محورهای جشنواره از سه دانشگاه تهران، دانشگاه هنر و دانشگاه گیلان حدود ۷ تا ۱۰ پایان نامه برتر شناسایی و درخواست مقاله خواهیم کرد. البته با توجه به محورهای جشنواره امسال، اگر از دانشجو درخواست مقاله‌ای در یک بازه زمانی و واژگانی داشته باشیم مناسبت‌تر خواهد چون می‌توانیم آن‌را به بخش پژوهش جشنواره برسانیم، با این کار هم به کارهای برتر دانشگاهی توجه خاص می‌کنیم و هم جشنواره می‌تواند از این فرصت بهینه کتاب پژوهشی جشنواره چهاردهم را تهیه کند.»
 
دبیر چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی، در پایان این جلسه دعوت از نمایندگان کشورهای دیگر را منتفی ندانست و گفت: «شاید بتوانیم به صورت محدود چند گروه موسیقی را به صورت آنلاین دعوت کنیم. در واقع با توجه به ارتباطات بین‌المللی که داریم، از موسیقی شناسان خارج از کشور که در باب موسیقی اقوام ایرانی کار کرده‌اند درخواست کنیم در این حوزه سخنرانی داشته باشند.»
تاریخ انتشار : شنبه 18 اردیبهشت 1400 - 13:55

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود احتمال اضافه شدنِ بخش بین‌الملل در جشنواره موسیقی نواحی بررسی شد | موسیقی ما