برنامه یاد بعضی نفرات
 
بر اساس زندگی «جورج گرشوین» آهنگساز سرشناس راپسودی آبی
«اسکورسیزی» فیلم «ریتم جذاب» را می‌سازد
 موسیقی ما- «مارتین اسکورسیزی» - کارگردان نام‌دار سینمای جهان- فیلمی موزیکال بر اساسِ زندگی «جورج گرشوین» آهنگساز سرشناس راپسودی آبی و یک آمریکایی در پاریس می‌سازد. اسکورسیزی قرار است با همکاری جان کارنی این فیلم را بسازد.

این فیلم بر اساسِ فیلم‌نامه‌ای مشترک از او و کریس کلوز، «ریتم جذاب» نام خواهد داشت که نام یکی از مشهورترین ترانه‌های گرشوین است. اسکورسیزی خود تهیه‌کنندگی این اثر را برعهده خواهد داشت. کارنی که در این پروژه با اسکورسیزی همکاری می‌کند، فیلمساز فیلم‌هایی چون زمانی و خیابان ترانه و سازنده برنامه عشق مدرن برای آمازون است.  

وی همچنین نوشتن فیلمنامه را با همراهی کریس کلوز برعهده گرفته است.  فیلم موزیکال ریتم جذاب درباره قدرت و تاثیر خلاقه زندگی و موسیقی گرشوین خواهد بود. با این حال این فیلم زندگینامه‌ای نیست و به جای آن به سفر زنی جوان در نیویورک قدیمی و امروز می‌پردازد و در جریان آن موسیقی گرشوین را به نمایش می‌گذارد.

گرشوین که سال ۱۹۳۷ درگذشت، سازنده بیش از ۱۲ نمایش موزیکال برای برادوی بود . او سازنده موسیقی اصلی فیلم‌های فرد آستر با عنوان باید برقصیم و دوشیزه پریشان بود و تنها نامزدی اسکارش را پس از درگذشتش برای باید برقصیم کسب کرد.

وی که ترانه‌سرا، نوازنده پیانو و نقاش بود سال ۱۸۹۸ متولد شد و سال ۱۹۳۷ درگذشت.
تاریخ انتشار : شنبه 4 اردیبهشت 1400 - 11:49

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود «اسکورسیزی» فیلم «ریتم جذاب» را می‌سازد | موسیقی ما