برنامه یاد بعضی نفرات
 
در نخستین روزهای استقرار اللهیاری در سمت جدید صورت گرفت
دید و بازدیدهای مدیرکل دفتر موسیقی
موسیقی ما - در حالی که سه هفته از انتصاب «محمد اللهیاری فومنی» به سمت مدیرکلی دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌گذرد، او دید و بازدیدهای خود با اهالی فرهنگ و هنر را آغاز کرده است.
 
  • حضور در جلسه شورای عالی خانه موسیقی
به گزارش «موسیقی ما»، اللهیاری در آغاز هفته‌ی جاری در جلسه شورای عالی خانه موسیقی حضور یافت. در این جلسه که با حضور مدیر عامل، معاون اجرایی و اعضای شورای عالی خانه موسیقی برگزار شد، مواردی چون آمادگی خانه موسیقی برای تعامل و همکاری هر چه بیشتر در جهت ارتقای جایگاه موسیقی فاخر ایران و نیز نظرات اعضای شورای عالی خانه موسیقی در حوزه موسیقی مطرح شد. مدیر کل دفتر موسیقی نیز ضمن تشکر از دعوت و میزبانی خانه موسیقی، طی سخنانی با اشاره به لزوم ارتقاء جایگاه استراتژیک دفتر موسیقی در سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی کلان حوزه موسیقی، از اعلام آمادگی این دفتر برای بهره­‌مندی از ایده­‌ها و نظرات اساتید این حوزه و همکاری‌های خانه موسیقی خبر داد. 
 
  • دیدار با رؤسای صنوف موسیقی
مدیرکل دفتر موسیقی دوشنبه‌ی هفته گذشته (13 خردادماه) با رؤسای صنوف حوزه موسیقی دیدار کرده بود. این جلسه که با حضور «حمیدرضا نوربخش» مدیر عامل خانه موسیقی و «محمد اطیابی» رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران و «امیرعباس ستایشگر» رئیس هیئت مدیره مجمع ناشران موسیقی برگزار شد، مدیر کل دفتر موسیقی برای کمک به ارتقای نظام صنفی و تعامل بیشتر دفتر موسیقی و صنوف حوزه موسیقی به منظور برنامه‌ریزی و حمایت بهتر از این حوزه اعلام آمادگی کرد.
مدیرکل دفتر موسیقی با اشاره به موضوع قانون 10 درصد درآمد کنسرت­‌ها، ابراز امیدواری کرد با بهره‌مندی از خرد جمعی در خصوص مسائل مبتلابه حوزه موسیقی مشکلات مرتفع گردد. در پایان این نشست مقرر شد این جلسات با نظم بهتر و مستمر تا دستیابی به نتایج روشن ادامه یابند.
 
  • دیدار با مدیرکل امور هنری و مدیر گروه تلویزیونی بنیاد شهید
اللهیاری که عضو شورای سیاست‌گذاری نخستین جشنواره ملی آواها و نواهای آیینی ایثار نیز هست، شنبه 18 خرداد ماه با «سید مرتضی حسینی» مدیر کل امور هنری و مدیر گروه تلویزیونی شاهد بنیاد شهید و امور ایثارگران دیدار کرد. در این جلسه طرفین ضمن بررسی زمینه‌های همکاری در حوزه موسیقی بر ضرورت برگزاری جشنواره آواها و نواهای آیینی که از تأثیرگذارترین گونه‌های موسیقایی و ترویج فرهنگ ارزشمند ایثار است تاکید کردند. این جشنواره با هدف شناسایی و تجلیل از پدیدآوردندگان آثار هنری ارزشمند و بسط و تعمیق و ترویج هنر آوایی و آیینی با محوریت فرهنگ ایثار و شهادت در آبان ماه 1398 در بوشهر برگزار خواهد شد.  
 
  • دیدار با مدیرکل همکاری‌های فرهنگی ایرانیان خارج کشور
مدیرکل دفتر موسیقی در هفته جاری همچنین با «محمدعلی کیانی» مدیرکل همکاری‌های فرهنگی امور ایرانیان خارج کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی جلسه‌ای داشت که در آن طرفین با اشاره به تقویت فعالیت‌های بخش بین‌الملل در حوزه موسیقی و کمک به ارتقای دیپلماسی فرهنگی و هنری جمهوری اسلامی ایران، بر هماهنگی هر چه بیشتر برای اعزام هنرمندان حوزه موسیقی به جشنواره‌های خارج کشور و تسهیل حضور گروه‌های موسیقی خارجی مناسب در جشنواره‌های داخلی تأکید و تبادل نظر کردند.
 
  • نشست برگزاری همایش مدیران آموزشگاههای آزاد هنری
اللهیاری فومنی یکشنبه 12 خرداد در محل دفتر موسیقی میزبان مدیران آموزشگاه‌های آزاد هنری بود. این جلسه به برگزاری «همایش مدیران آموزشگاه‌های آزاد هنری» اختصاص داشت و در آن «مرتضی نیک‌نژاد» سرپرست دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری نیز حضور داشت.
تاریخ انتشار : یکشنبه 19 خرداد 1398 - 20:37

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود دید و بازدیدهای مدیرکل دفتر موسیقی | موسیقی ما