برنامه یاد بعضی نفرات
 
طی دو سانس در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی
حمید هیراد با رقص سماع روی صحنه رفت
موسیقی ما - «حمید هیراد» خواننده موسیقی پاپ کشورمان، دوشنبه نهم اردیبهشت 1398 طی دو سانس در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران روی صحنه رفت.

به گزارش «موسیقی ما»، این کنسرت که با استقبال هواداران هیراد همراه بود، یک اتفاق ویژه داشت. وقتی همه چیز مهیای شروع کنسرت بود، پنج نوازنده‌ی دف به صحنه آمدند و چهار تن هم با لباس سفید بلند (سماع‌گران) در وسط صحنه ایستاده بودند. نوازندگان دیگر سازها هم آماده‌ی اجرا بودند. هیراد به صحنه آمد و قطعه‌ی «کو به کو آمده‌ام» را با دف‌نوازی و رقص سماع اجرا کرد.

«مستم کن»، «عشق»، «بی تاب» و «نیمه جان» قطعه‌های بعدی این کنسرت بودند. وقتی نوبت به اجرای قطعه‌ی «خدا» رسید، هیراد خطاب به هوادارانش گفت: «آهنگ‌بعدی را از همه آهنگ‌هایی که تا حالا ساخته‌ام بیشتر دوست دارم. چون برای معبودم این قطعه را نوشته‌ام.» در حالی که هیراد بخش‌هایی از کلامِ قطعه‌ی «خدا» را دکلمه می‌کرد، باز هم نوازندگان دف با چهار تن از سماع‌گران به صحنه آمدند تا اجرای این قطعه با فضایی معنوی و جذاب همراه باشد.

آمدن گروه دف‌نوازان و رقص سماع بر صحنه، نشان از مسیری جدید در کنسرت‌های حمید هیراد داشت و گویی او سعی می‌کند در دل کنسرت‌هایش به اصالت‌های فرهنگی و ریشه‌های موسیقی ایران هم اشاره داشته باشد و در واقع حمید هیراد با اجرای شب گذشته‌اش خبر از فضایی جدید در کار هنری خود داد. «معشوقه» و «دلارام» قطعه‌های بعدی این کنسرت بودند. حاضران در سالن میلاد وقتی صحنه را غرق در نور قرمز دیدند، متوجه شدند که نوبت اجرای قطعه‌ی «انفرادی» است. این قطعه فضای تنهاییِ انسان امروزی را روایت می‌کند. پس از اجرای قطعه‌ی «انفرادی»، هیراد گفت: «خدایا هیچ کسی را در جهان هستی‌ات انفرادی نکن. حتی یک مورچه را. به افتخار کسانی که امشب کنارتون هستن و نذاشتن که انفرادی باشید، دست بزنید.»

در ادامه هیراد و گروهش «بارون» و «هل‌هله» را اجرا کردند. هیراد پیش از اجرای قطعه «نیمه جان» گفت: «قطعه نیمه جان را برای مادرم ساختم که نامش فاطمه است.» سپس از صحنه پایین آمد تا مادرش را در آغوش بکشد. این خواننده از هوادارانش خواست تا تمام مادران ایران را تشویق کنند و البته به افتخار قله‌های کشورمان (پدران) جیغ و سوت و هورا بکشند. «ماه من»، «دیوانه شهر»، «یار»، «شوخیه مگه»، «رسوایی» و چند قطعه‌ی دیگر هم در این کنسرت اجرا شد. مهمانان ویژه‌ی اجرای حمید هیراد، پدرام پالیز و اعضای گروه پازل بودند.

عماد گلچهر (نوازنده گیتار)، مازیار احمدپور (نوازنده گیتار الکتریک)، مجید مصطفایی (نوازنده گیتار بیس)، علی فربدنیا (نوازنده سازهای بادی)، سید سروش احسانی (نوازنده پرکاشن)، مهدی شفیعی (نوازنده درامز) و حسین نظری (رهبر ارکستر)، هنرمندانی بودند که شب گذشته در کنار هیراد به اجرای برنامه پرداختند.
منبع: 
سایت «موسیقی ما»
تاریخ انتشار : چهارشنبه 11 اردیبهشت 1398 - 10:56

برچسب ها:

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.



دانلود حمید هیراد با رقص سماع روی صحنه رفت | موسیقی ما