برنامه یاد بعضی نفرات
 
دفتر موسیقی به وعده‌اش عمل کرد
مجوزهایی که آنلاین صادر می‌شوند
موسیقی ما - فعالین حوزه موسیقی در کشور از آغاز به کار روندی جدید در اعطای مجوز و تسریع در صدور آن خبر می‌دهند.

به گزارش «موسیقی ما»، دفتر موسیقی وزارت ارشاد اردیبهشت امسال در بیانیه‌ای از تسهیلات جدید دفتر موسیقی و تسریع اعطای مجوزهای آثار صوتی و تصویری خبر داد و در توضیح این روند جدید عنوان کرد: «دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور احترام بیش از پیش به تخصص و تعهد و هنرمندان شریف موسیقی ایران، تسهیل فضای کسب و کار، کاستن از تشریفات و موانع اداری، اعتماد به درک عمیق هنرمندان از مصالح کشور و نیز سرعت بخشیدن به خدمات خود بر آن شده تا با بازنگری در روش‌ها و مقررات جاری، تغییراتی در ساز و کار و روش‌های اداری پدید آورد و با کاستن از زمان انتظار هنرمندان و مراحل اداری و فنی، در صدور مجوزهای موسیقی تسریع کند.»

این موضوع درهفته‌های گذشته عملیاتی شده و در مکانیسم جدید، حضور فیزیکی نمایندگان شرکت‌ها برای اخذ مجوز از بین رفته و مجوز تک‌قطعات و آثار موسیقی به صورت آنلاین از طریق سامانه دفتر موسیقی صادر شده و در اختیار اهالی موسیقی قرار می‌گیرد.

به گفته فعالین حوزه موسیقی، مکانیسم جدید به خوبی توانسته رضایت اهالی موسیقی را جلب نماید. سرعت پاسخ‌گویی در سامانه دفتر موسیقی نیز بالا است و در مدت زمانی کمتر از ده روز مجوز آثار صوتی به صورت پی‌دی‌اف برای شرکت‌ها ارسال می‌شود.

پیش‌تر «علی ترابی» مدیر کل دفتر موسیقی وزارت ارشاد نیز درباره برنامه‌های جدید خود برای تسریع روند صدور مجوز گفته بود: «یکی از اهداف‌مان این است که دخالت نیروی انسانی را کمتر کنیم. سامانه‌ی جدیدی راه افتاد که دیگر نیاز به مراجعه‌ی هنرمند به کتابخانه‌ی ملی نیست. حتماً در ادامه‌ی کار این سامانه‌ها را افزایش می‌دهیم تا کسانی که در شهرستان هستند، از همان امکاناتی استفاده کنند که کسی که در نزدیکی دفتر موسیقی سکونت دارد. هدف ما این است که به تدریج به سمتی برویم که روی یک‌سری شوراها -که در زمان خودشان حتماً کارایی داشته‌اند- بازنگری کنیم. شاید باید ترکیب شورا را عوض کنیم. خیلی کارها اصلاً نیاز به شورا رفتن ندارد. حتی در نظر داریم بخشی از بررسی‌ها را به خارج از حوزه دولتی بسپاریم تا اعتماد بیشتری در صنف به وجود بیاید. قطعاً این قول را می‌توانم بدهم که سرعت کار به شکل بسیار محسوس، بالا خواهد رفت.»
منبع: 
اختصاصی سایت «موسیقی ما»
تاریخ انتشار : شنبه 17 شهریور 1397 - 13:19

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود مجوزهایی که آنلاین صادر می‌شوند | موسیقی ما