برنامه یاد بعضی نفرات
 
بنیاد کودک
در پی حضور ارکسترها در جام جهانی، روابط عمومی بنیاد رودکی اعلام کرد
ارکسترها با حمایت بخش خصوصی در روسیه اجرا می‌کنند
موسیقی ما - ارکستر ویژه بنیاد رودکی پنجشنبه ۲۴ خرداد در شهر سنت‌پترزبورگ، ۲۷ خرداد در مسکو و ۲۹ خرداد در شهر کازان سرودهای ساخته شده برای تیم ملی فوتبال را اجرا می‌کند. این برنامه‌ها با حمایت بخش خصوصی انجام می‌شود. اعزام این ارکستر در چارچوب سه تفاهم‌نامه جداگانه میان فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران و بنیاد فرهنگی هنری رودکی از یک سو، بنیاد رودکی و بخش خصوصی و همچنین بخشی از تفاهم‌نامه بنیاد و کنسرواتوار دولتی مسکو است.

بنیاد رودکی به عنوان یکی از متولیان اصلی حوزه موسیقی کشور، بر اساس تفاهم‌نامه با فدراسیون فوتبال، مسئولیت تهیه سرود تیم فوتبال در راه جام جهانی را به عهده گرفت؛ با توجه به پتانسیل بالای ارکسترهای این بنیاد و رهبران این ارکسترها، شهرداد روحانی و فریدون شهبازیان، 2 قطعه با کلام و 2 قطعه بی کلام در این راه آماده شد.

ترکیب حضور سالار عقیلی به عنوان خواننده این سرودها و هنر نوازندگان ایرانی، موجب شد اثری در خور برای تیم ملی ایران در این رویداد جهانی آماده شود.

 این آثار به همراه قطعات برگزیده ای از آهنگ سازان ایرانی و سه قطعه از آهنگ سازان معروف روسی همزمان با بازی تیم ملی فوتبال در 3 شهر روسیه با ارکستر ویژه برای مخاطبانی که از گوشه گوشه جهان برای حمایت از تیم ملی فوتبال در روسیه هستند به روی صحنه می‌رود.

اجراهای فوق با همکاری کنسرواتوار دولتی مسکو صورت می‌گیرد. بنیاد رودکی و کنسرواتوار دولتی مسکو تفاهم‌نامه گسترده‌ای دارند که برگزاری کنسرت‌های  موسیقی در دو کشور یکی از مفاد آن است؛ در اجراهای اخیر، مجموعه روسی در انجام هماهنگی های لازم با بنیاد رودکی همکاری کرده است. هزینه اعزام ارکسترها و ستاد خبری اجراها نیز محصول تفاهم‌نامه دیگر بنیاد رودکی است؛ برند پوشاک هاکوپیان به عنوان حامی این رویداد هنری هزینه‌های اعزام فوق را متقبل شده است.
ارکستر ویژه بنیاد رودکی پنجشنبه ۲۴ خرداد در شهر سنت‌پترزبورگ، ۲۷ خرداد در مسکو و ۲۹ خرداد در شهر کازان سرودهای ساخته شده برای تیم ملی فوتبال را اجرا می‌کند.
 
این اجراها بخشی از حمایت ملی در قاب «80 میلیون نفر، یک ملت، یک نبض» است. بنیاد رودکی اعلام کرد: «با توجه به اهمیت این رویداد ورزشی بین‌المللی، در شرایطی که اجزای مختلف جامعه در تلاشند همراه و همگام با ملی‌پوشان کشورمان باشند، این بنیاد به عنوان نماینده‌ای از موسیقی ایرانی با اجراهای فوق، ادای دینی به نه تنها تیم ملی که به «یک ملت» می‌کند. از سوی دیگر اجرای ارکسترهای بنیاد رودکی، فرصتی برای موسیقی ایرانی است که توانمندی خود را در سطح بین‌المللی و در حاشیه یک رخداد جهانی نشان دهد. اجرای سرود تیم ملی همچنین فرصتی برای ایرانیان خارج از کشور و همبستگی هر چه بیشتر هموطنانمان در نقطه پیوند موسیقی و ورزش است.»
تاریخ انتشار : چهارشنبه 23 خرداد 1397 - 13:05

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود ارکسترها با حمایت بخش خصوصی در روسیه اجرا می‌کنند | موسیقی ما