برنامه یاد بعضی نفرات
 
بنیاد کودک
ضمن قدردانی از مسئولان فرهنگی و ورزشی و زحمات شهرداد روحانی
علیرضا قربانی از اجرای سرود جام جهانی 2018 انصراف داد
موسیقی ما - علیرضا قربانی از اجرای سرود جام جهانی 2018 ایران انصراف داد. چندی پیش در نشست مشترک مسئولان بنیاد رودکی و فدراسیون فوتبال نام این خواننده با سابقه و همچنین سالار عقیلی به عنوان هنرمندانی که قرار است سرودهای ایران در جام جهانی را اجرا کنند اعلام شد. اما علیرضا قربانی طی نامه‌ای که برای انتشار در اختیار سایت «موسیقی ما» قرار داده ضمن قدردانی از زحمات مسئولان فرهنگی و ورزشی و خصوصاً شهرداد روحانی که قرار بود به عنوان رهبر ارکستر سمفونیک تهران او را در این مسیر همراهی کند، اعلام کرده که از اجرای این اثر معذور است.
 
متن نامه علیرضا قربانی درباره انصراف از اجرای سرود جام جهانی را در ادامه می‌خوانید:«
به نام ایزد مهرآفرین
 
 
در روزهای اخیر، خبری مبنی بر تولید و حضور اینجانب به عنوان خواننده قطعه‌ای با همراهی ارکستر سمفونیک تهران و به رهبری جناب شهرداد روحانی برای حضور تیم ملی فوتبال  ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در رسانه‌ها منتشر شد که ضمن سپاس از همه هم‌میهنان عزیزم لازم می‌دانم توضیحاتی را در این زمینه خدمتتان ارائه کنم.

بزرگترین سعادت و افتخار برای هر هنرمند، انجام فعالیتی برای میهن خویش و تولید اثری در سطح ملی و فراملی است و اولین شرط ماندگاری و پذیرش یک اثر هنری، راستی و صداقت در بطن و متن آن اثر است.
به عبارتی دیگر یک اثر هنری باید از دل و جان هنرمند برخاسته باشد تا بتواند بر دل‌ها بنشیند.

البته لازم به تکرار نیست که متاسفانه در این سال ها کار هنری سمت و سویی بیگانه با اصل معنا و خاستگاه بی‌بدیل آن پیدا کرده و غالبا چون ابزاری برای امرار معاش به کار می آید. شاید هم با توجه به شرایط اجتماعی نتوان چندان ایرادی به خالقان این نوع آثار و حتی مخاطبانشان گرفت اما وقتی صحبت از کاری در شأن مردم بزرگ ایران و تولید اثری ملی به میان می‌آید هنرمندان باید با دقت نظری ژرف به آن نگاه کنند تا دچار لغزش و خطایی تاریخی نشوند.

اساسا رسالت و جهان بینی هنرمندان و دیدگاه‌های آنها دربزنگاه‌هایی چنین است که محک می‌خورد و اگر با چشمی باز و دلی آگاه به توانایی،خاستگاه و اهداف خویش ننگرند ممکن است دست به کاری بزنند که در افق و تار و پود وجودشان که در پس سالیان عمر ممارست، تجربه و اندیشه تعریف شده نگنجد و قطعا ارتکاب و سر نهادن با هر انگیزه ای برای ورود به آن عرصه، بی صداقتی محض با خویش و سپس خیانت به مخاطبان و مردمی است که همواره و در سخت ترین شرایط همراه و همدوش با هنرمندان راستین شان بوده و هستند.

طی این روزها و با تعمق و‌ دقت بیشتر به این نتیجه نزدیک‌تر شدم که جنس و محتوای موسیقی که من در طی حدود ۲۲ سال فعالیت و تلاش حرفه‌ای در آن رشد و پرورش یافته‌ام و هویت و اصالت هنری مهمترین رکن آن است، ممکن است با نتیجه و خروجی که عزیزان دست‌اندرکار و سفارش‌دهنده اثر از آن توقع دارند و به حق هم بایستی حاصل شود، ناهمگون و ناهماهنگ باشد و از این رو نتوانم خواسته خیل عظیم مخاطبان و علاقه‌مندان گرانقدر این رویداد مهم ورزشی و بین‌المللی را مرتفع سازم.

اینجانب برخود فرض می دانم که از همه عزیزان و و دوستانم از جمله استاد شهرداد روحانی، مسئولان وزارت ورزش و جوانان، وزارت فرهنگ و ارشاد، جناب ساعد باقری، بنیاد رودکی و مدیر عامل محترم آن بنیاد که صمیمانه و با مهر مرا لایق و شایسته اجرای اثری به مناسبت حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی دانسته و خالصانه تمامی شرایط و امکانات لازم برای حضور اینجانب را مهیا نمودند، کمال سپاسگزاری را دارم و علی‌رغم میل و خواسته‌ام که برداشتن گامی هرچند کوتاه دراین مسیر بوده و هست، صادقانه باید اعلام نمایم که متاسفانه از همکاری و مشارکت در این رویداد معذورم.
در پایان برای همه دست اندرکاران و هنرمندان ارزشمندی که افتخار حضور و مشارکت در تولید این رویداد مهم را دارند و همچنین برای تیم ملی فوتبال ایران عزیزمان آرزوی موفقیت و کامیابی دارم.
 
 
 
با مهر،
علیرضا قربانی
۵ اردیبهشت ۱۳۹۷»
 
سایت «موسیقی ما» طی روزهای آینده جزئیات بیشتری درباره این اتفاق منتشر خواهد کرد.
 
منبع: 
اختصاصی موسیقی ما
تاریخ انتشار : چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 - 14:17

دیدگاه‌ها

چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 - 14:40

درود بر استاد علیرضا قربانی که مثل خیلی ها اعتقاد نداره از پس هرکاری برمیاد . کاش یک مثقال از شعور ایشون رو مسئولان و تصمیم‌گیران مملکت داشتن .
اهنگ جام جهانی نباید از اول به بخش موسیقی سنتی واگذار میشد . این آهنگ ها تخصص سیروان خسروی هست که هم سبک انرژیک داره هم جهانی تره .

چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 - 15:13

کار خوبی کرد

چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 - 15:13

کار خوبی کرد افرین بهش ??

چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 - 15:13

خیلی زودتر انتظار میرفت که انصراف بدن . باز هم دورود بر او

چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 - 15:13

درود به شرفش ، وقتی دید تو کاری میخواد انجام بده یا به زور دارن تحمیلش میکنن شکست میخوره مردونه کنار کشید و به زور نخواست بمونه و بخونه ، مطمئن تو سبک کاری خودش یکی از بهترینهاست

چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 - 15:13

آقای باشخصیت موسیقی ایران ♥

چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 - 15:13

حتما عارش میشده برا تیم ملی اهنگ بخونه

چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 - 15:13

با شخصيتي خودشو نشون داد

چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 - 15:21

هنرمند مردمی و باشخصیت❤

چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 - 15:21

ای کاش از بین گزینه ها جامد همایون می خوند آهنگ تیم ملی باید شاد و ریتمیک باشه

چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 - 16:33

سالارم انصراف بده که نمیده میدن تتلو بخونه??

چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 - 16:33

واقعا سنجیده عمل کرد

چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 - 16:33

بهترین کار رو کردن واقعا

چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 - 16:33

كار درستي كردن

چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 - 16:33

درود به اين همه نجابت و اصالت
و صد افسوس كه موسيقي ما ديدگاه ملي و فراملي ضعيفى داره

چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 - 16:33

موسیقیدان و هنرمند واقعی و‌حرفه ای . درود بر شرفش استاد قربانی عزیز ❤❤❤❤

چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 - 16:33

ای بابا چاوشی که کلا تکذیب کرد آقای قربانی هم که انصراف دادند توروخدا مارو با سالار عقیلی تنها نزارید

چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 - 16:33

چکیده این نامه این بود که آقا با توجه به سبک موسیقی اصیلی که من پرورش یافته اون سبکم، این خروجی ممکنه اون چیزی که خیلی ها فکرشون میکنن نشه اون وقت دیگه مردم شروع نکنن به فحش دادن و اگه من این کار رو بخوام انجام بدم از روی صداقت و با میل قلبی نیست.

پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 - 12:38

ممنونم ازت

پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 - 12:38

عزیز دل استاد قربانی ،بانگرشی ملی میهنی ودیدی بین المللی ????

پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 - 12:38

افرین

پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 - 12:38

درود بر آقاى قربانى عزيز

پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 - 12:38

سنجیده ودرست تصمیم گرفتن،مطمئنا کشورهای اروپایی برای موسیقی تیمشون از فرمهای موسیقی کلاسیک غربی استفاده نمیکنن که ما بخوایم از موسیقی اصیل و جدیمون دز این زمینه استفاده کنیم

پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 - 12:38

زنده باد هنرمند ارجمند کشورمون.سلامت باشند همیشه

پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 - 12:38

افرین

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود علیرضا قربانی از اجرای سرود جام جهانی 2018 انصراف داد | موسیقی ما