باران تویی
 
برنامه یاد بعضی نفرات
 
خواننده باسابقه موسیقی پاپ پس از آغاز دور جدید کنسرت‌هایش از وفاداری مخاطبینش می‌گوید؛
علیرضا عصار: حسّم آمیزه‌ای از غرور، لذت و افتخار است
موسیقی ما - «علیرضا عصار» هفته گذشته پس از 6 سال بار دیگر روی صحنه رفت و به همت موسسه «آوای هنر» به مدیریت «محمد جلیل‌پور» طی چهار شب (از 5 تا 8 بهمن 1395) به اجرای زنده پرداخت. این کنسرت که به دلیل استقبال هواداران عصار، چند بار تمدید شد، خاطره اجراهای پرتعداد این خواننده در سال‌های پایانی دهه 80 را زنده کرد. او در گفت‌وگویی که در حاشیه کنسرتش صورت گرفت، از حس و حال بازگشت به صحنه و از وفاداری مخاطبینش سخن گفته است.
 
  • * شما در سال‌های گذشته با برگزاری 24 سانس اجرای پیاپی، در این زمینه رکورددار بودید. اما وقفه‌ی 6 ساله‌ای ایجاد شد و حال بار دیگر به صحنه برگشته‌اید. آیا پیش از برگزاری این کنسرت‌ها، از این نگران نبودید که شاید استقبال مخاطبین مثل سابق نباشد؟ هرچند دیدیم که در عمل این‌طور نشد.
شاید اگر الان من بگویم نه، از نظر شما اغراق به نظر برسد، اما واقعیت این است که اگر جای من بودید همین فکر را می‌کردید. طی این سال‌ها، ارتباط بین من و مخاطبینم حفظ شده بود. احساس می‌کردم هنوز هم یک رشته‌ی ارتباط عاطفی بینمان هست و حالا زمان خوبی برای گفتن این جمله است که من از صمیم قلبم به مخاطبینم افتخار می‌کنم و همیشه، از روزی که شروع به کار کردم، مایه سربلندی من بوده‌اند.
 
  • * مواجه شدن دوباره با مخاطبین پس از 6 سال چه حسی داشت؟
بیان کردن این حس با کلمات واقعاً خیلی سخت است. اما آمیزه‌ای از غرور، لذت و افتخار به داشتن چنین مخاطبینی است که حس شگفت‌انگیزی است.
 
  • * مخاطبین شما پس از بازگشت دوباره‌تان منتظر انتشار آثار جدید هستند. آلبومتان کی منتشر خواهد شد؟
مشغول جمع‌آوری آثار هستیم. تعدادی از ‌‌آن‌ها آماده شده، تعدادی در حال ساخت هستند و تعدادی نیز قرار است که ساخته شوند. یکی دو نمونه از کارهای جدید را در این کنسرت‌ها اجرا کردیم که خوشبحتانه هم در سالن و هم بیرون از آن و در فضای مجازی بازتاب خوبی داشته است.
 
  • * زمانی برای انتشار آلبومتان در نظر گرفته‌اید؟
راستش من به بدقولی در این زمینه مشهور هستم و بهتر است دیگر زمانی اعلام نکنم! اما همه سعیم را می‌کنم که هرچه زودتر آثار را منتشر کنم. اگر مجموعه‌ی راضی‌کننده‌ای شود آن را تا پایان سال منتشر می‌کنم اما اگر حس کنم لازم است تغییری صورت بگیرد، انتشار آلبوم را به سال آینده موکول خواهم کرد.
 
  • * اتفاق جالبی که در کنسرت اخیر شما افتاد، حضور یک خواننده‌ جوان (امید نعمتی) روی استیج و هم‌خوانی او در قطعه «ای عاشقان» بود. در موسیقیِ ما کمتر پیش می‌آید که یک خواننده باسابقه چنین کاری کند. چه شد که این اتفاق افتاد؟
من به طور خاص «امید» را نمی‌شناختم و دورادور با گروه «پالت» آشنا بودم. از طرف دوستان مشترکمان به من پیشنهاد شد و خیلی هم دیر به ما ملحق شد؛ اما دیدم صدای خوبی دارد و پسر هنرمند و خوش‌اخلاقی است و بسیار زود ارتباط لازم بینمان برقرار شد.
 
  • * به نظرتان در سال‌های اخیر بازار موسیقی چه شرایطی داشته؟ رشد کرده یا عقب‌گرد؟
از نظر کمّی که رشد داشته‌ایم و به نظر من خوب است. فکر می‌کنم اساساً این‌که افرادی به دیگران بگویند که شما نخوانید چون صدایتان خوب نیست، بدعت تازه‌ای است و این چیزی است که مردم باید درباره آن نظر بدهند. در زمان ما از خواننده‌ها تست صدا گرفته می‌شد، اما امروز خوشبختانه اینطور نیست. از طرفی فضای مجازی به خوانندگان جوان کمک می‌کند کارشان سریع‌تر شنیده شود. خیلی از قطعات هیتی که در سال‌های اخیر شنیده شده، اثر بچه‌هایی بوده که در ابتدا رسماً مشغول فعالیت نبودند ولی بسیار بااستعداد بودند و موسیقی‌های خوبی تولید کرده‌اند که مورد توجه مردم قرار گرفته و به نظرم این روند طبیعی است.
 
  • * برنامه‌ای برای اجرای کنسرت در شهرستان هم دارید؟
بله، حتماً. برنامه آینده ما، برگزاری تور کنسرت در سراسر کشور است که باید زمان‌بندی آن صورت بگیرد.
 
*****
«پویا نیک‌پور» موزیسین باسابقه‌ای که رهبری ارکستر علیرضا عصار را بر عهده دارد، درباره دلیل استقبال مجدد مخاطبین از کنسرت این خواننده گفت: «دلیل ماندگاری علیرضا عصار و این‌که همچنان پس از سال‌ها، از کنسرت او استقبال می‌شود این است که کسی که خودش مبدع است و در ارائه‌ی کارِ با اصالت خلاقیت داشته، همیشه طرفداران خودش را دارد و حضور مجددش خبر خوبی برای جامعه موسیقی است.»
 
«دارا دارایی» نوازنده سرشناس گیتار بیس ارکستر علیرضا عصار نیز در حاشیه این کنسرت گفت: «پویا نیک‌پور که از دوستان عزیز من است برای دور جدید کنسرت‌های علیرضا عصار از من دعوت کرد و من هم با کمال میل قبول کردم. بسیار خوشحالم که در این ترکیب در کنار همایون نصیری، آرش پژندمقدم و نوازندگان خوب دیگر هستم.»

دارایی با اشاره به حضور چشمگیر هواداران عصار در کنسرتش گفت: «علیرضا عصار همیشه مخاطبین خاصش را داشته و طیف خاصی آثارش را دنبال می‌کنند. این طیف شاید هیچ جایگزینی در این سال‌ها برای علیرضا نداشتند و همین باعث شده که بعد از سال‌ها کنسرت او با استقبال قابل توجهی روبرو شود.»
تاریخ انتشار : سه شنبه 12 بهمن 1395 - 16:00

دیدگاه‌ها

سه شنبه 12 بهمن 1395 - 12:41

عالی بود کنسرتش

سه شنبه 12 بهمن 1395 - 12:41

سه شنبه 12 بهمن 1395 - 12:41

بزرگمردان موسیقی پاپ ایران

سه شنبه 12 بهمن 1395 - 12:41

❤❤

سه شنبه 12 بهمن 1395 - 12:41

عالييي

سه شنبه 12 بهمن 1395 - 12:41

عشقه

سه شنبه 12 بهمن 1395 - 13:31

لباس آقای عصار مناسب نیست

سه شنبه 12 بهمن 1395 - 13:31

ای دونممم

سه شنبه 12 بهمن 1395 - 13:31

استاد اصفهانی ، به به ،آهنگ بیادت رو هنوزم گوش میدم

سه شنبه 12 بهمن 1395 - 13:31

کاش مجموعه تصویریش بیرون میومد

چهارشنبه 13 بهمن 1395 - 10:25

آخه مگه میشه به این صدا و این حس و اون ترانه های زیبا وفادار نبود؟

چهارشنبه 13 بهمن 1395 - 10:25

بس که شاهکارین مگه میشه وفادار نبود؟

چهارشنبه 13 بهمن 1395 - 10:25

آقای عصار از اولین اجرا تا کنون با همین استایل هستن،این تیپ شخصیشونه

چهارشنبه 13 بهمن 1395 - 10:25

به هيچ عنوان قصد بى احترامى ندارم اما كنجكاوم بدونم واقعن كنسرتش پر ميشه؟!

چهارشنبه 13 بهمن 1395 - 15:37
بردیا

4 روز و هر روز دو سانس فروش بلیط داشتن و تمامی سانس ها هم sold out شد.
من خودم پنجشنبه حضور داشتم، سالن مملو از جمعیت بود... و معلوم بود اکثریت جمعیت از طرفداران قدیمیِ آقای عصار بودن. چون با آهنگ های قدیمی و جدید ایشون همخوانی می کردند.
به شخصه یکی از بهترین کنسرت هایی بود که تا به حال رفته بودم.

151.243.57.29
چهارشنبه 13 بهمن 1395 - 10:25

اين صداى گرم و دلنشين و اين ترانه هاى ماندهگار واين همه محبوبييت حتماً كه پر ميشه

چهارشنبه 13 بهمن 1395 - 18:37

تک و آهنگ و کلیپی که قولش رو داده بودن کی منتشر می شه؟/

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود علیرضا عصار: حسّم آمیزه‌ای از غرور، لذت و افتخار است | موسیقی ما