برنامه یاد بعضی نفرات
 
همراهی دوتار، کلارینت و بم کمان
«مصباح قمصری» تولید آلبوم «می‌خواهمت بمان» را به اتمام رساند
موسیقی ما - حدود یک دهه پیش مصباح قمصری برای اولین بار نگاه خود به خط باس را با موسیقی مقامی تنبور تلفیق کرد. اثر این تلفیق را می‌توان در قطعه «مردان خدا» از آلبوم «صدای سخن عشق» به سرپرستی «کیخسرو پور ناظری» که پس از سال‌ها به صورت رسمی منتشر شد، شنید. پس از کناره‌گیری او از همکاری کوتاه با گروه تنبور شمس، بم کمان جای خود را به کنتر باس و گیتارباس داد؛ اما این بار او تفکر باس نویسی خودرا در تلفیق با موسیقی مقامی خراسان می‌آزماید. نتیجه این همکاری که با نوازنده‌ای از نوادگان استاد قیطاقی بزرگ انجام شده، مراحل تولید خود را به پایان می رساند.
 
«مصباح قمصری» در این باره می‌گوید: «عمیق‌ترین موسیقی‌های ایران را می‌توان در میان موسیقی‌های نواحی یافت. جایی که هنر، ناب و خدامحور است و اساتیدی که نوازندگی را در خواب و رویا آموخته‌اند. از نظر حقیر آموزش سینه به سینه در واقع تنها روش انتقالی است که در آن می‌توان شاگرد را به هنرمند یا آرتیست تبدیل کرد، که هنر حاصل یک روش زندگی است، نه آموزش تکنیک و سواد. حجت قیطاقی نسل ششم از نوادگان استاد قیطاقی بزرگ است که دوتارنوازی را در دل میراث دارد. آرزوی پیشرفت اجتماعی برایش ندارم، بلکه امیدوارم هر روز چون پدرانش، از درون خود اکتشافات غنی‌تری داشته باشد.»
 
«می‌خواهمت بمان» مراحل کسب مجوز را طی کرده و تا پایان سال جاری منتشر خواهد شد.
منبع: 
موسیقی ما
تاریخ انتشار : یکشنبه 23 آبان 1395 - 07:14

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود «مصباح قمصری» تولید آلبوم «می‌خواهمت بمان» را به اتمام رساند | موسیقی ما