برنامه یاد بعضی نفرات
 
در شب تولد «محمدرضا شجریان»، «فریدون مشیری» و «فخری ملک‌پور»
بی‌حصار قطعات ماندگار را اجرا و مخاطبانش را غافلگیر می‌کند
موسیقی ما - گروه موسیقی «بی‌حصار» به سرپرستی «مزدا انصاری» سی و یک شهریور ماه در فرهنگسرای نیاوران باردیگر کنسرتی که مرداد ماه در تالار وحدت تهران روی صحنه برده بود را اجرا خواهد کرد. هم‌زمانی این برنامه با تولد «محمدرضا شجریان» و همچنین «فریدون مشیری» و «فخری ملک‌پور» باعث شده تا گروه یک قطعه غافلگیرانه را برای مخاطبانش اجرا کند.

این کنسرت در دو بخش انجام خواهد شد که در بخش اول آن تک‌وازی پیانو و آواز خواهد بود و بخش دیگر آن به بازخوانی قطعات قدیمی و خاطره‌انگیز اختصاص خواهد داشت. در «بی‌حصار» نگین سریر به همراه «مزدا انصاری» پیانو خواهد نواخت و «مسعود یکتا» قطعاتی از روح الله خالقی، همایون خرم، علی تجویدی و همچنین انوشیروان روحانی را اجرا می‌کند. «پیش درآمد همایون» از استاد علی اکبر شهنازی و «شب جوانی» از آثار استاد روح الله خالقی به صورت بی‌کلام اجرا خواهند شد. قطعهٔ «عاشقم من» اثری از مجید وفادار با شعری از رهی معیری، «تو بخوان» به آهنگسازی جواد لشکری و کلام معینی کرمانشاهی، «آذربایجان» اثری از روح الله خالقی و شعر رهی معیری، «به کنارم بنشین» ساخته مهدی خالدی با شعری از رهی معیری، «بوی جوی مولیان» کاری از روح الله خالقی – بی‌کلام- «تو را دیدم» ساخته همایون خرم و کلام معینی کرمانشاهی، «یلمان در آواز دشتی» به یاد غلامحسین بنان با شعری از سعدی شیرازی، «دیدی‌ای مه» از ساخته‌های حسین یاحقی و کلام رهی معیری، «رسوا شد دلم» به آهنگسازی علی تجویدی و شعری از رهی معیری و «کجا رفته‌ای» از کارهای همایون خرم با شعری از بیژن ترقی در بخش اول اجرا خواهند شد. همچنین بخشی از برنامه که در آن «نگین سریر» پیانو خواهد نواخت به قطعات «انوشیروان روحانی» اختصاص دارد.

رپرتوآر اجرایى این بخش به قطعات «فریاد» (دور از آشیان) به صورت بی‌کلام، «گل سنگم» با شعری از بیژن سمندر، بی‌من مرو» با کلام مولوی، «گل حسرت» (زیبا پرستی) با شعری از نظام فاطمی، «عاشق شدم من» با کلام مهدی سهیلی و «سرود ایران» با شعری از امان منطقی از جمله قطعات این بخش است.

 «مسعود یکتا» پیش از این دربارهٔ اجرای قطعات خاطره‌انگیز گفته بود: «ما می‌خواهیم به صفا و صمیمیت و سادگی که در روزگار خلق این آثار وجود داشت، اشاره کنیم که باعث خلق آثاری ماندگار شد. آثاری که هر چه بیشتر شنیده می‌شوند، بیشتر به دل می‌نشینند. هدف ما هم همین است و می‌خواهیم از این زاویه به کنسرت نگاه کنیم و قصد نداریم به جای آهنگساز و خوانندهای این بالا حضور داشته باشیم.»
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : یکشنبه 15 شهریور 1394 - 10:14

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود بی‌حصار قطعات ماندگار را اجرا و مخاطبانش را غافلگیر می‌کند | موسیقی ما